Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 5 oktober: Lezing in De Wis door Gérard Lucassen uit Geijsteren. Thema: Oude veld- en boerderijnamen in Castenray. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 8 oktober: Lotgenotencontactdag Stg. Deportatie Noord- en Midden-Limburg in De Wis van 14.00-17.00 uur. Boerengezegden 0 Niks is 'n piep zonder kop, waor de steel van weg is. 0 Iemes luös ien de pels plante. (Iemand verdacht maken.) 0 Paoters, nonne en begiene zien nie zó heileg as ze schiene! (Schijn bedriegt.) 0 't Is te laat geruürd as de pap angebrand is. (Als het kalf verdronken is, dempt men de put.) 0 Ge kunt mij de poekel roetse! (Je kunt me de rug op!) Uit de parochiekroniek 1960 1 Jan. Het gezin H Philipsen en H. Geurts, allen wonende op den Sikkeiweg op "t Schoor hadden te kennen gegeven dat zij bij de parochie Leunen wenschen ingedeeld te worden. Het "Placet" v.d. Bisschop op 'n desbetreffend schrijven door de Z.E.Heren Pastoor van Leunen en Castenray, werd door laatste persoonlijk aan deze parochianen meegedeeld. Door deze beschikking ingaande 1 Jan 1961, werd geen grenswijziging aangebracht. 31 Jan. Twee gezinnen en 'n weduwman hadden bezwaar ingediend t.a.v. grenswijziging, maar blijkbaar weinig steekhoudend. Hedenmorgen werd schrijven van Z.H. Ex. Mgr. Moors voorgelezen, waarin besluit van doorvoeren van de voorgestelde grenswijziging, 2 Dec. 17 Juli. De Z.E.P. Ant. Peeters uit Oirlo houdt preek met collecte voor zijn missie in Africa. Over de opbrengst, f 302.-, was hij zeer tevreden en dankbaar. 18 Sept. was er eveneens preek met collecte voor Eerw. Zr. Margaretha Gooren uit Swolgen. Ook zij was dankbaar voor de offervaardigheid f265.-. 1961 Was in T verleden de opbrengst van kerkdeurcollecte voor de Med. Missieactie al groot, dit jaar konden we F 420.- afdragen, met T verzoek om onze missionaris, J. Weys S.V.D., bijzonder te gedenken. 18 Jan. Ouderavond, waarop verschillende problemen, de schooljeugd betreffende, besproken werden. Dhr. P. Mennen, hfd. v.d. school, hield eerst 'n inleiding, waarna in gemoedelijke sfeer grieven en wenschen naar voren kwamen. 25 Jan. In T patronaat hedenavond bijeenkomst van meisjes van 17-25 jr. om eventueel te komen tot oprichting van 'n Jonge Boerinnen vereniging. De belangstelling hiervoor was inderdaad zo groot dat men hiertoe overging met ruim 30 leden. Als eerste bestuur werd gekozen: To Gellings, voorzitster; Helma Duijkers; Jet Rambags; Toos Strijbos en Mia Jacobs, secretaresse. Thea Roelofs, Toos Strijbos en Elly Strijbos stelden zich beschikbaar als sportleidsters. In de Goede Week maakten de dames en heren bestuursleden van de Jonge Boerinnen en Jonge Boeren zich verdienstelijk door de inhoud van de ook door hen bezorgde, zgn. "noodkistjes" ten bate van de Bisschoppelijke Vastenactie, op te halen. Voor wat onze parochie betreft, mag men deze Vastenactie met rn opbrengst van f 626.- wel geslaagd noemen. 15 April, "n Wel erg triest ongeluk had plaats in KI. Oirlo, waar dhr Matthijs Classens (77 jr), door en door vertrouwd, misschien wel te vertrouwd met de situatie en omgeving, op de onbewaakte overweg aldaar, door 'n trein meegesleurd werd. 17 ttcfjting fjecmfumöig Cenootscfja: Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 17