-10- R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Schoolreis Vrijdag 17 juni a.s. gaat groep 5 t/m 8 weer op schoolreis met alle juffen. Waar deze dag naartoe zal gaan is nog een verrassing We hopen op een gezellige dag met goed weer. Kledinqinzameiinq De kledinginzameling heeft deze keer 1550 kg opgebracht. Zodra we het bedrag hierbij weten laten we u dit weten via de Schans. We willen iedereen hartelijk danken voor de bijdrage. Voor 15 jaar brigadieren: L. Heidens, G. Classens Ook het team van De Stek wil de jubilarissen van harte feliciteren maar vooral ook bedanken voor de jarenlange inzet om de kinderen van Castenray veilig over te zetten. Het wordt ieder jaar moeilijker om voldoende mensen op de brigadierspost te krijgen. Toch denken wij dat het van essentieel belang is dat het brigadieren een toekomst heeft voor alle kinderen van Castenray. Dus mocht u twijfelen bel gerust voor meer informatie naar Elly Bongers, tel. 571979. Tuinonderhoud Zaterdag jl. is er weer door een aantal enthousiaste ouders gewerkt aan het onderhoud van de tuin. Het ziet er weer fantastisch uit. HARTELIJK DANK ALLEMAAL VOOR UW HULP Het bezoek van basisgroep 2 aan de nertsenhouderij. In maart hadden we een project over roofdieren. De kinderen wilden toen wel echte roofdieren zien. We dachten aan de nertsen die in Castenray aan de Lollebeekweg wonen. De heren Martens vonden het leuk dat wij hun dieren wilden zien, maar in maart was het erg druk op het bedrijf en lukte dat niet. In mei of juni zou dat beter uitkomen en... dan waren er veel pups; zo heten babynertsen. Op 7 juni brachten papa's, mama's en juffen de kinderen naar de nertsenhouderij. Wie durfde, mocht een jonge nerts vasthouden. Een jong roofdier in je hand houden, da's gaaf! Ze piepten wel, en sommige dieren plasten of poepten. Met gras of stro kon je afpoetsen hoor! Ook hebben we het voer en de mest gezien. De aparte lucht bij de stal is een mengsel van de geur van de nerts zelf, van hun voedsel en van de mest. Die geur gaat niet in je kleren of in je haar zitten. Als je na bezoek aan een nertsenstai thuiskomt, kan niemand ruiken waar je bent geweest, (was dat ook zo?) Alleen een hond merkt het wel! Toen we heel veel nertsen en pups gezien hadden, ging de mestmachine aan het werk. Interessant voor de kinderen om te zien hoe dat werkte. Hierna kregen we binnen nog uitleg over de verwerking van de vachten. We zagen de "robot"en de andere machines, en de droogruimte voor de vachten. De werkzaamheden aan de vachten vinden plaats in november en december. Het was een leerzame en interessante morgen, zowel voor de kinderen als voor de volwassenen. Jubilarissen Brigadieren De volgende jubilarissen hebben een felicitatie ontvangen: Voor 5 jaar brigadieren: R. Bartels, F. Seijkens, M. Strijbos Voor 10 jaar brigadieren: J. Fleurkens, A. Seegers, M. Stiphout

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 10