AX Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Woensdag 5 oktober: Lezing in De Wis door Gérard Lucassen uit Geijsteren. Thema: Oude veld- en boerderijnamen in Castenray. Aanvang 20.30 uur. Zaterdag 8 oktober: Lotgenotencontactdag Stg. Deportatie Noord- en Midden-Limburg in De Wis van 14.00-17.00 uur. Boerengezegden 9 Ge kunt nie geliek de mis doen en de klokke luuje! (Je kunt geen twee dingen tegelijk doen.) 9 Geknepe zitte as 'n luüs tusse twieë naegel. (Geen kant meer op kunnen.) 9 Enne luustervink an de wand huuërt zien aege schand! 9 Binne d'n neuzendruup bliëve. (Het huis niet verlaten.) 9 't Is gennen ezel dén niks kan, mar dén niks wil lieëre! Uit de parochiekroniek 1959. 12 Juli. De ouderen onder de studerende jeugd namen het initiatief voor het kinder- vacantiewerk, K.V.W., in onze parochie. In de maand Augustus zullen zij zich elke week twee middagen ter beschikking stellen om de schooljeugd - le, 2e, en 3e klas, prettig bezig te houden. Hiervan werden de gelovigen vanaf de preekstoel in kennis gesteld en hun medewerking gevraagd, n Circulaire met nadere gegevens over de organisatie en werkwijze zal huis aan huis bezorgd worden. Het eerste experiment berust onder de leiding van Theo Maes, Mart. Willemssen, Jeu Swinkels, Riet Dinghs, Leida Heidens en Lina Duijkers. 19 Juli. De twee Medische Missiezusters uit Imstenrade, die zelf de gaven voor haar werk hadden opgehaald, na de preek van de Z.E.P. Hermans O.F.M. uit Maastricht, waren zeer enthousiast over haar eerste kennismaking met onze parochie en zeer dankbaar voor de milde gaven, nl. f200.-. 21 Juli. Na A wel zeer langdurig verblijf van 46 jaren aan een stuk in Afrika, is T de Eerw. Zuster Maria Therasita, geboren Wilhelmina Jacobs, gegund haar vacantie door te brengen bij haar familie. Geheel haar familie heeft intusschentijd Castenray verlaten, maar om vrienden en kennissen in de gelegenheid te stellen om haar nog eens te begroeten, is er A morgens namens haar familie A H. Mis tot dankzegging, waarna gelegenheid om haar te ontmoeten. Na de zomervacantie gaat Theo Maes de theologiestudies op t Groot Semenarie beginnen en Jeu Swinkels gaat de gelederen van de philosofen versterken. 3 Nov. Bijeenkomst ten huize van de Hoogeerw. Heer Deken Loonen, van de Bissch. Commissie voor grenswijzeging, onder voorzitterschap van Hoogeerw. Heer Prf. J. Janssen en de Z.E. Heren Pastoors van Oirlo en Castenray. Met deze bijeenkomst begon er tekening te komen in de reeds lang bestaande plannen en belofte om KL Oirlo weer bij de parochie Castenray te verenigen. 6 Dec. Het Bisschoppelijk schrijven wat heden werd voorgelezen, had de volle belangstelling van onze parochianen. T Betreft voorstel van grenswijziging tusschen de parochies Oirlo en Castenray. T Kwam weliswaar niet als A donderslag bij heldere hemel, maar voor velen toch onverwacht, omdat te voren alles zorgvuldig geheim gehouden was en omdat velen "het geloof' wat deze aangelegenheid betreft, hadden verloren. In Oirlo was het schrijven na le Mis verloren geraakt. Het borreluurtje was levendiger en van langer duur dan gewoonlijk, zo werd aan kroniekschrijver medegedeeld. Gezonde en ernstige bezwaren moeten binnen veertien dagen bij Hoogeerw. Heer Deken ingediend worden. Venrays Verleden deel 2 Het tweede deel van het boek met historische verhalen uit Venray is uit. In het boek staat o.a. een lijvig artikel over de historie van 't Casels Broek. De uitgave is te koop bij boekhandel Van de Munckhof en in 't Freulekeshuus in Venray. De prijs bedraagt 15,-. -21- ticfjtmg (jeemfcunötg ©enootscfja* Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 21