-10- R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Basisgroep 1 naar Kunstencentrum Donderdag 2 juni zijn de leerlingen van groep 1 en 2, onder begeleiding van een aantal ouders, naar het Kunstencentrum in Venray geweest. Ze gingen kijken naar het toneelstuk 'Daantje in de iderentuin'. De twee toneelspelers namen met behulp van dans en live-muziek de kinderen mee in het verhaal van Daantje. De kinderen keken en luisterden, maar werden ook uitgenodigd om mee te zingen, te spelen en te dansen. Het was een geweldig leuke ervaring voor de kinderen en de volwassenen. Groep 4 naar museum 'De Peelstreek' De kinderen van groep 4 hebben een bezoek gebracht aan museum 'De Peelstreek'in Ysselsteyn. Dat bezoek had twee redenen: het museum is mede tot stand gekomen door het werk van de opa van Kris Philipsen (Jac Philipsen) én de kinderen maken kennis met het begrip en het vak geschiedenis. In dit museum was geschiedenis te zien! Claessens vertelde, aan de hand van de vele schilderijen, over vroeger. Op deze schilderijen was het leven van vroeger mooi geschilderd. "Hoe kan het dat er in een museum van vroeger een tv en een luidspreker staat?", was een terechte vraag van een van de leerlingen. Het werd uitgelegd. Het museum herbergt veel werktuigen en gebruiksvoorwerpen. Ook is er het hoofd van de bekende Castenrayse hengst Nico van Melo te zien. In de klas is er een voorbereiding en een vervolg geweest op het bezoek aan het museum. In de klas stonden voorwerpen van vroeger, zoals een waterkruik, een wasstel (waskom, lampetkan, po, kam- en zeepbakje), een leesplankje, boek, strijkijzer, olielamp, bus 'buisman', koffiebonen met koffiemolen en een bonenmolen. De kinderen vertelden er enthousiast over. "Ik heb een koffiemolen meegenomen; de koffiebonen moeten erin, dan draaien en zo maakten ze vroeger koffie, alleen moet er nog heet water bij.of "Ik heb een olielamp mee naar school gebracht. Een olielamp was vroeger een lamp. Ze moesten onder in de lamp olie doen. Dan moesten ze het lont aansteken en dan was de lamp aan". "Ik heb een rozenkrans mee naar school genomen. Niemand wist wat het was; het was om te bidden". "Dit strijkijzer kon je vroeger op het fornuis zetten. In het strijkijzer zat vuur om het warm te krijgen. Er was geen electriciteit. "Dit is een geurflesje van vroeger; oma deed daar lekkere 'ruuk' in." Dat bijna alle geurflesjes nu een verstuiver hebben wisten de leerlingen wel. Enkele kinderen zijn begonnen om zelf geurwater te maken: bloemblaadjes (liefst rozen) met water en geregeld schudden!! (Meer over het bezoek aan het museum kunt u binnenkort lezen en zien op onze website) Tuinonderhoud Het is weer zover; voor zaterdagmiddag 11 juni staan er weer allerlei werkzaamheden op het programma (o.a. tuin- en speelplaatsonderhoud, ramen wassen, goten nakijken) We verwachten om 13.30 uur de ouder(s) van: Marian Seegers, Jelle Strijbos, Sid Classens, Kim Cremers, Harm Strijbos, Kim Seijkens, Karlijn Theeuwen, Susan Swinkels, Nieke Dinghs en Jeroen Janssen. Van de leerkrachten is Dini Camps aanwezig. Indien u beschikt over tuingereedschap, kruiwagen of een lange ladder willen we u vragen dit mee te nemen. Bij verhindering s.v.p. zelf voor vervanging zorgen. Onze website: http://castenrav.dorpenvenrav.nl/destek Kennismakinqsmiddaq voortgezet onderwijs Woensdag 8 juni gaan de leerlingen van groep 8 's middags kennismaken op hun vervolgschool. (Dendron College of Raayland College). Ze horen o.a. in welke klas ze het volgend jaar zullen zitten en wie hun mentor zal zijn. We wensen ze een fijne eerste kennismaking.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 10