RESTAURATIE KERKGEBOUW %pr£6estuur Castenray Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs steunt kerkrestauratie De Stichting Wilhelmina Sangers Cultuurprijs heeft de aanvraag van het Restauratiecomité om in aanmerking te komen voor de cultuurprijs gehonoreerd met een bedrag van 2400,-. Afgelopen zondag is de cultuurprijs in zaal Janssen te Venray overhandigd aan het kerkbestuur van onze Wilhelmina Sangers werd op 22 mei 1898 geboren in Beegden. Ze werd in Venray, waar ze werkte als directrice van de huishoudschool, een bekende persoonlijkheid en er is zelfs een straat naar haar genoemd. In haar spaarzame en arbeidzame leven verzamelde ze een belangrijk kapitaal, dat ze op 20 november 1989, anderhalve maand voor haar overlijden, onderbracht in een stichting. Deze stichting heeft een katholieke grondslag, waarvan de doelstellingen notarieel werden vastgelegd. Door middel van het toekennen van prijzen voor geleverde prestaties op het gebied van bevordering van de rooms-katholieke godsdienst en cultuur in Limburg en steunverlening aan jeugdwerken en aan rooms-katholieke kerken voor conservatie of restauratie van kunstschatten diende het doel verwezenlijkt te worden. Een stichtingsbestuur zorgt voor het beheer van het kapitaal en kent jaarlijks de prijzen toe. Dit is telkenmale geen sinecure, omdat het budget beperkt en het aantal aanvragers groot is. Veelal wordt ook een subsidie gevraagd, maar dat is uitdrukkelijk niet de bedoeling. Het gaat om een prijs voor geleverde prestaties, zo heeft Wilhelmina Sangers het bedoeld en daarbij heeft ze tevens bepaald dat in eerste instantie verzoeken uit de gemeenten Heel, waaronder haar geboorteplaats valt en Venray in aanmerking komen voor een prijs. De prijsuitreiking vindt traditioneel plaats op haar geboortedatum, 22 mei en dit gebeurde afgelopen zondag al weer voor de veertiende keer. Met deze laatste bijdrage kunnen we het financiële hoofdstuk van de kerkrestauratie afsluiten. Met tevredenheid mogen we terugzien op het resultaat. Nu alle rekeningen vereffend zijn, het meer-/minderwerk verrekend is en een algehele nacalculatie heeft plaatsgevonden, is gebleken dat het totale restauratiebedrag iets lager is uitgevallen dan aanvankelijk begroot was. Uiteindelijk bedragen de totale restauratiekosten 384.839,-. Daarvan neemt de Rijksdienst voor Monumentenzorg 269.387,- voor haar rekening. Er resteert dan nog een bedrag van 115.452,-, waarvan de Provincie 38.484,- bijdraagt. Voor onze parochie blijft dus een bedrag van 76.968,- over. Daarvoor zijn de volgende bedragen bij elkaar gebracht: parochie. Eigen acties Lokaal Historisch Platform Venray Rondgang in eigen dorp Personen en bedrijven buiten Castenray Prins Bernhard Cultuurfonds Dorpsraad Castenray (leefbaarheidsbudget) Collecte Paterskerk Ouderenbond Stichting SKaN Fonds Hilversum Bouwcultuurfonds Zuid-Nederland 1698,- 3000,- 12.850,- 4060,- 18.000,- 750,- 227,- 20.000,- 5000,- -10 c$Mb ttcfiting fjecmKunStg ©enootscfia: Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 10