Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 25 april 2005 -8- 1. Opening 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 28 februari 2005 Ad 2.4 c) Gemeentegids; "We" moet zijn het Heemkundig Genootschap 3. Notulen dorpsradenoverleg d.d. 7 maart 2005 Ad 12) Het jaarplan (reconstructie) heeft alleen gecirculeerd. Ad 13) De kerk is niet opnieuw ingezegend De plaquette is wel ingezegend. 4. Ingekomen stukken en mededelingen a) Groenonderhoud; op 26 april wordt dit besproken bij de gemeente. Het is de bedoeling dat de KBO als uitvoerenden hierbij aanwezig zijn, zodat zij exact weten wat er van hun verlangd wordt. Voorstel is om de gemeente rechtstreeks met de KBO te laten onderhandelen in de toekomst, zonder tussenkomst dorpsraad. b) Woningbouw; week 21 gaat de gemeente adverteren. Wonen Venray heeft nog niets van zich laten horen. c) Europese grondwet; Mieke en Brigitte zorgen weer voor de inwendige mens. Rose, Hay en Louis zitten vanuit de Dorpsraad achter de tafel. 5. DorpsOmgevingsProgramma Louis geeft een korte uiteenzetting waarom er is gekozen voor de manier van opstellen van de DOP. Hij benadrukt dat wij als Dorpsraad erg afhankelijk zijn van de gemeente. Een van de aanwezigen mist een duidelijke tijdlijn wanneer er wat bereikt moet worden. Bijvoorbeeld wanneer er 1.000 inwoners moeten zijn. Voor de woningbouw in het dorp is het noodzaak dat er bedrijfsverplaatsing plaats vind. Op korte termijn is dit namelijk de enige mogelijkheid om te gaan bouwen. De gemeente heeft al een plek gevonden. Of dit rond komt is nog de vraag. Er zal in de toekomst binnen bepaalde grenzen gebouwd gaan worden (contourenbeleid). Het woonzorgcomplex zou eigenlijk alleen voor Castenray moeten zijn (net zoals de rest van het DOP). Verder wordt er voorgesteld om het speelveldje aan de Pastoor Verheggenstraat te gaan verplaatsen. Dit zal niet het beoogde resultaat opleveren (meer woningbouw). Louis zal het boekwerk ter beschikking stellen aan het bestuur van de Wis waarin het bedrag vermeld staat dat de gemeente heeft gereserveerd voor de Wis. De Dorpsraad moet initiatieven ontwikkelen om meer (sociale) belangstelling te creëren. Een middel kan zijn het feliciteren bij bereikte doelen. Dit heeft als gevaar, dat er een vereniging of persoon vergeten wordt met alle gevolgen van dien. Gezien de snelle staat van vernieling van de JOP plek is het wellicht geen verkeerd idee om de plek meer te gaan betrekken bij initiatieven/activiteiten. Eind van dit jaar zullen de voorlopige plannen bekend worden hoe het dorp verkeersveiliger gemaakt gaat worden. Begin volgend jaar zal dit gerealiseerd gaan worden. In navolging van de gemeente Horst komt het voorstel om groencontainers te gaan plaatsen in het dorp. Hoewel dit voordelen heeft, is het grootste nadeel dat het geen gezicht is. Verder moet de Dorpsraad meer benadrukken dat de Diepeling bij Castenray (en Tienray) ligt i.p.v. bij Oirlo. 6. Verslag commissies en werkgroepen a) Diepeling; hier is niets nieuws over te melden b) @lle dorpen digit@@l; er zijn 80 verenigingen die op 10 mei live gaan. Er wordt tevens een wedstrijd georganiseerd voor de beste site met enkele leuke prijzen. Waarschijnlijk komt er in de tweede helft van het jaar weer een nieuwe ronde. c) Lollebeekweg; Hierover is contact geweest met de gemeente. 7. Rondvraag Herman Theeuwen is blij verrast dat er nieuwe speeltoestellen zijn geplaatst. Wel had hij graag een berichtje van de gemeente hierover gehad om e.e.a. aan te kleden. 8. Sluiting

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 8