Notulen openbare Dorpsraadvergadering van 28 februari 2005 -2- Aanwezig: Louis Vroemen, Ben van der Sterren, Hay Strijbos, Sepp Wiliemssen, Rose van Eek, Brigitte Strijbos en Bartel Raaijmakers Afwezig: Mieke Seijkens 1. Opening Louis opent de vergadering. 2. Notulen openbare dorpsraadvergadering d.d. 24 januari 2005 Ad 4 c) Gemeentegids; de gemeente had nog de beschikking over het stukje dat we vorig jaar hadden ingezonden. Het is nu afwachten in hoeverre dit geplaatst gaat worden. Ad 4 g) Verkeersremmers; deze zijn inmiddels geplaatst aan de Horsterweg. Ze zijn te weinig geaccentueerd. Het is de vraag hoelang het duurt voordat er iemand serieus tegen aan zit. Ad 6 c) Vormselboekje; er is een rekening naar de kerk gestuurd. 3. Notulen dorpsradenoverleg d.d. 3 januari 2005 Hier zijn geen op- of aanmerkingen over. 4. Ingekomen stukken en mededelingen a) Brief DRO inzake DOP; het komt erop neer, dat de dorpen de kosten maken en dat de gemeente de subsidie ontvangt. Middels deze brief wordt er verzocht om te komen tot een tegemoetkoming. b) Gesprek W. v.d. Heuvel; wordt uitgesteld. c) Groenonderhoud; we hebben nog geen schrijven van de gemeente mogen ontvangen hierover. We moeten wel met de gemeente (en daarna de ouderenbond) om de tafel gaan zitten voor de werkzaamheden en vergoedingen in 2005. Verder moeten we erop toezien dat alle afspraken nagekomen worden (zoals het opruimen van de bladeren bij de JOP plek). Wel hebben we nog een rekening ontvangen voor snoeiwerkzaamheden door Roel Hoeijmakers. 2004 is financieel helemaal afgewikkeld. d) Servicewinkel; in eerste instantie was er vanuit de Wis geen animo om hier actie voor te gaan ondernemen. Ze gaan zich nu toch oriënteren over de mogelijkheden. e) Uitnodiging kerk; we hebben een uitnodiging ontvangen voor de feestelijke ingebruikneming van de gerestaureerde kerk. Er wordt in ieder geval geen toespraak gehouden. Er is niets afgesproken over een afvaardiging. 5. Verslag commissies en werkgroepen a) Diepeling; hier is niets nieuws over te melden b) CWK; op 17 maart is er weer een overeenkomst. De vorige vergadering is zonder afmelding niet doorgegaan. Het is niet bekend of er bezwaren zijn ingediend voor de nieuwbouwplannen. De 4 weken termijn is bijna afgelopen, zodat er bijna met inschrijven begonnen kan worden. Dit zal via een advertentie in de Peel en Maas bekend gemaakt worden. Wij zullen in ieder geval een klein stukje in de Schans plaatsen om geïnteresseerden hierop te attenderen. Verder is er een verzoek ingediend om na te gaan in hoeverre bebouwing aan de Rietweg zuid mogelijk is. c) @lle dorpen digit@@l; er zijn 12 verenigingen vanuit Castenray die zich aangemeld hebben voor de site. Doelstelling is om deze op 1 april (geen grapje) live te hebben. De site van Castenray heeft gemiddeld 20% meer bezoekers als de andere dorpen. d) DOP; Gea heeft nog geen respons gekregen van openbare werken. Waardoor ze nog geen contact met ons heeft kunnen opnemen.. Er beginnen twijfels te rijzen over de duurzaamheid van het DOP. e) Lollebeekweg; Bij de eerste bijeenkomst waren de klagers er niet. De aanwezigen wisten in ieder geval wel wat ze niet wilden. Verder heeft Ben m.b.v. een werkgroepje een definitieve opstelling van wensen gemaakt voor de herinrichting van de Lollebeekweg. Dit stuk zal met Wil v.d. Heuvel besproken gaan worden. 6. Rondvraag

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 2