i B Daar kunt u op rekenen! D-DAY 2005 -19- Veni Vidi Vici, (ik kwam ik zag en ik overwon) ooit sprak Julius Caesar deze beroemde woorden bij een veldslag tegen Pharnases van Pontus, ook deze D-Day werd een veldslag. De winnaar van deze D-day zou dit ook hebben kunnen zeggen. Of misschien wel zoiets als niet verwacht toch gekomen. Voor hemzelf was het tenminste een verrassing. Op vrijdag sneuvelden er de eerste 10 deelnemers of het door de vermoeidheid kwam weten we niet, maar er moesten veel wedstrijden gegooid worden. Op Zaterdag waren de laatste 16 weer om 1900 uur bij de dartarena aanwezig om er weer een lange avond van te maken. Als eerste moesten er nog de poulewedstrijden van de tweede ronde gespeeld worden, hier vielen uiteindelijk al wat potentiele winnaars af. De laatse 8 titanen (Steffan, Rob, Michiel, Mike, Thijs K, Dirk, Roel en Niek) bleven over om te strijden voor de ereplaatsen. Er waren nu geen punten meer te verdienen, bij verlies lag je eruit. De spelers met de rustigste hand (van nature of van de drank) mochten door voor de laatste vier plaatsen, dit waren uiteindelijk Steffan, Michiel, Thijs K en Niek. Maar om de spanning en de zenuwen wat op te voeren werd het tournooi even stilgelegd om de prijzen voor de tombola te verloten. Roel, die op dit moment uitgeschakeld was, kon zich helemaal geven om de getrokken lootjes om te roepen. Op het moment van dit schrijiven begint zijn stem weer een beetje terug te komen. Na een geslaagde loting moest er weer gewerkt worden. De uiteindelijke winnaar vertelde me dat zijn hartslag steeg tot boven de 300. Steffan mocht aantreden tegen Michiel en laatstgenoemde bleek over de sterkere darts te beschikken. Thijs Kuijpers moest het opnemen tegen de winnaar van 2004 Niek, deze had in zijn prijzenkast nog de afdruk van de wisselbeker staan en wou deze toch wel weer graag bezetten. Tegen Thijs was hij de sterkere dus weer een stapje dichterbij. Steffan en Thijs mochten voor het brons gaan. Terwijl Thijs zijn laatste ereplaats nog in 2004 was (3e) moest Steffan het doen met een 2e plaats in 1999, blijkbaar vond Steffan dat te lang geleden want Thijs moest het onderspit delven. Als laatste de grote wedstrijd, Michiel v Niek het was een best of 7. Niek ging voortvarend van start en stond in een mum van tijd voor met twee nul. Op dat moment kreeg Michiel zijn hartslag onder controle en draaide de wedstrijd om. Niek kreeg er geen dart meer tussen en Michiel won de volgende vier legs. Op dit sterke gooien was geen antwoord meer te geven en zo mag Michiel zich de D-day winnaar van 2005 noemen en bleef het plekje in Niek zijn kast leeg. De uiteindelijk uitslag in dit erg sterke deelnmers veld, 1e Michiel Houwen 2e Niek Strijbos 3e Steffan Weijs en 4e Thijs Kuijpers. alle vier gefeliciteerd met het behaalde resultaat en voor de rest van het deelnmersveld, in 2006 mogen we weer. als laatste willen we iedereen bedanken voor dit geslaagde tournooi en tot volgend jaar. RRR mm m i I in a

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 19