Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Zaterdag 19 maart: Zegening veldkruis, corpus en bidstoel na de mis van 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur vanaf de kerk. Woensdag 6 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Saoves schöpkes, smaerges dröpkes. ('s Avonds schapenwolkjes, 's morgens regen.) Ur ejjer hebbe twieë dojjers. (Hun doen en laten is beter dan dat van anderen.) Fiës en slorzeg huuëre same. De sleutel van de ossewej kriëge. (Dertig jaar worden.) 'n Schörfteg paerd is bang vur de roskaam. (Wie wat verkeerds gedaan heeft, vreest het onderzoek.) Inzegening veldkruis Zaterdag a.s. zal aansluitend aan de kerkdienst van 19.00 uur het veldkruis, dat op zaterdag 26 maart op de hoek van de Lollebeekweg en de Steegkamp wordt opgericht, door kapelaan van Dijck worden ingezegend. Deze inzegening vindt plaats in de kerk, waar het kruis met corpus dan zal staan. Aanvankelijk was het de bedoeling om het veldkruis door middel van een 'levende kruisweg' op Goede Vrijdag naar de locatie aan de Lollebeekweg te brengen en daar in te zegenen. Dit omdat vroeger in de kerk op Goede Vrijdag steevast een kruisweg langs de veertien in de kerk aangebrachte staties trok. Deze staties beelden de taferelen uit van de lijdensweg die Jezus Christus met het kruis naar de Calvarieberg aflegde en waar Hij vervolgens de kruisdood moest sterven. Naar we dachten, zou deze dag dus bij uitstek geschikt zijn voor de plaatsing en inzegening van het veldkruis. Op Goede Vrijdag bleek er echter geen wijwater voorhanden te zijn en mocht er ook niet ingezegend worden, zodat de oprichting en inzegening van het veldkruis verplaatst werden naar Paaszaterdag. Vervolgens bleek echter dat ook dan, vanwege de grafrust van Christus, tot aan de avondwake niet ingezegend mocht worden. Er was dus geen priester beschikbaar. We hebben toen besloten om de oprichting van het veldkruis en de inzegening dan maar gescheiden te laten plaatsvinden. Het kruis wordt dus a.s. zaterdag, Palmzaterdag, ingezegend in onze kerk. Deze dag leek ons heel geschikt, omdat dan ook de palmtakjes en de palmpaasstokken van de kinderen gezegend worden tijdens de gezinsviering. Op zaterdag 26 maart, Paaszaterdag, wordt het gezegende kruis door middel van de 'levende kruisweg' naar de locatie, hoek Lollebeekweg/Steegkamp gebracht. Onderweg worden de verschillende staties door een groep acteurs uitgebeeld, waarbij het Dames- en Herenkoor zorgen voor de muzikale begeleiding. Bij elke statie zingen zij een strofe van het Stabat Mater. Deze liturgische hymne verwoordt het leed van Maria tijdens het lijden en de dood van Christus. Daarnaast luisteren ze het geheel op met enkele passieliederen. De aanvang van dit gebeuren is om 14.00 uur bij de hoofdingang van de kerk. In de rolverdeling zijn enkele wijzigingen/aanvullingen aangebracht. Deze ziet er nu als volgt uit: Romeinse soldaten te paard: Christianne van Eek Marcel Classens Gudo Peeters Beleiders van de paarden: Ben van Eek Wiel Friesen Trommelaars: Geert van Berlo Marjo Stiphout Christus: Thijs Arts Pilatus: Henk Dinghs iücfjtmg fjeemfcunStg tëenootscfiaj: Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 9