14 aug. Vandaag, 25 jaar geleden werd 4 rectoraat Castenray tot parochie verheven. 17 Aug. Preek met collecte door Z.E.P. W. Janssen uit Oirlo voor zijn missie te Manggarai op Flor es; f300.- 19 Oct. Onder grote belangstelling van de parochianen werden er diverse spelen georganiseerd voor de jeugd van 12-16 jr. Dit in Y kader van het 25 jr. parochiejubileum. Daarna nog fümvertoning voor de zelfden. Ook voor de lagere school werd een dergelijke dag gehouden. 16 Nov. Plechtige herdenking van het 25 jr. bestaan van onze parochie. Wegens de vacantietijd en de oogstdrukte was de eigenlijke feestdag, 14 Aug. JA, minder geschikt. Het feest begon met algem. H. Comm. onder de vroegmis, die werd opgedragen voor de overledenen van de parochie. De plechtige Hoogmis van dankzegging werd opgedragen door de Z.E.H. Pastoor, geassisteerd door de Z.E.H. Pastoor Rieter en de Z.E.H. Kuypers, eertijds rector te Castenray. De Hoogeerw. Heer A. Loonen, deken, hield F mooie feestpredikatie. De versiering rondom het kerkgebouw bestond uit vele lange masten met vlaggen. Inwendig was de kerk versierd met F schat van bloemen, vnl. chrysanten. Na deze plechtige dienst werd aan de genodigden en kerkbestuur F feestmaal aangeboden op de pastorie. De Z.E.H. J. Vorstermans, pastoor te Leunen, buurtparochie, en Hoogeerw. Heer W. Berden, emeritus deken en de Edelachtb. Heer burgemeester Janssenluisterden mede dit eerste gedeelte van de feestdag op door hun aanwezigheid. De Z.E.H. Pastoor van Oirlo was verhinderd. F Avonds om 6 u. F feestavond in Y parochiehuis. Hier was Y aantal genodigden uiteraard minder beperkt. Uitgenodigd waren alle gezinshoofden met hun vrouwen en alle ouderen die zich hier bij thuis voelden. Aanwezig waren verder verschillende personen die in Y verleden nauw met deze parochie verbonden waren door hun werk als onderwijzer, dhr. Volleberg - Peters - Vervoort met hun dames en mej. Derksen uit Venray. Deze bijzondere genodigden was tevoren F koffietafel aangeboden op de pastorie. Al de anderen werden getracteerd met diverse consumpties, wat gezien de grote opkomst en volledige bezetting van de zaalniet zo gemakkelijk was. Na het welkomstwoord v.d. Z.E.H Pastoor, werd de avond gevuld met F revue en schetsen over gebeurtenissen en personen uit Castenrays verleden. Y Was F avond vol afwisseling, van ernst en humor, van blijde en droeve dingen. Al met al F prachtig geslaagd feest. Het kleine werkcomité vooral werd terecht, aan het einde, veel dank gebracht en zeer in het bijzonder was dank verschuldigd aan Jan Rambags, die Y voorgedragene had samengesteld. Daags daarna werd nogmaals F feestavond gehouden voor de oudere jeugd vanaf 16 jr. F Gedeelte van het feestprogram werd afgewerkt en voor het overige werd de avond besloten met muziek en dans. Enkele gegevens over Y afgelopen jaar: De Parochie krijgt September de eerste candidaat voor het Groot-Seminarie in de Eerw. Heer Jan Maes. Aantal parochianen 651, waarvan 504 communicanten. 21 H. Doopsels; 24 Eerste H. Comm.; 17 Hem. v.d. Doopbel.; 51500 H. Comm.; 4 Huwelijken; 7 overledenen. Levende kruisweg Afgelopen zaterdag vond in de loods van Jan Classens de eerste repetitie plaats voor de 'levende kruisweg'. Gekleed in de bijbelse gewaden van de Tegelse Passiespelen werd er met veel overgave onder regie van Piet Kuijpers gewerkt aan het uitbeelden van de verschillende staties. Gaandeweg kwamen alle acteurs en actrices steeds beter in hun rol en werd er een fraai schouwspel ten tonele gebracht. Uiteraard was er tijdens deze eerste repetitie ook ruimte voor allerlei hilarische opmerkingen, maar al doende werd er steeds serieuzer gerepeteerd. Aan het slot was dan ook iedereen tevreden over het verloop van deze eerste repetitie. Duidelijk is geworden, dat de 'levende kruisweg' een levendige, boeiende en unieke wijze is om het veldkruis op de hoek van de Lollebeekweg en de Steegkamp op te richten. De volgende repetitie vindt plaats op zaterdag 12 maart om 16.30 uur in de loods van Jan Classens. We repeteren ook dan weer in de bijbelse kleding. We hopen op iedereen te mogen rekenen, maar mocht je onverhoopt verhinderd zijn, meld je dan even af bij Jan Strijbos, tel. 571677.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 13