Stichting Heemkundig Genootschap Castenrav Zaterdag 19 maart: Zegening veldkruis na de mis van 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur vanaf de kerk. Boerengezegden 0 Mit megjes die trowkure hebbe, is niks te beginne! 0 Daor is de kar öpgeslage! (Een miskraam gekregen hebben.) 0 Vur os lieëre, mar gén hors kriëge. (Het talent missen om te worden wat men wil.) 0 Daor hedde 't schaop al an 't schiete! (Daar is het al zover!) 0 "Iederieën is geliek", zaej de pliesiekél en toew schreef hij zien schonmoëder op. Schenkingen Van Mart Strijbos van de Past. Verheggenstraat ontvingen we een aantal historische foto's en Jan Houwen leende enkele foto's en dia's uit om te kopiëren en te scannen. Zo blijft ons fotoarchief zich uitbreiden, waar we erg blij om zijn. Mart en Jan, zeer bedankt! Internet Kijk op www.kerkrazzia.nl en lees alles over de herdenking van de razzia's en deportaties in Castenray. Er staan ook veel foto's op de site. Klik op 'deportatie' en de lijst van deelnemende dorpen verschijnt. Klik op 'Castenray' en u vindt onze gegevens. 'Klein Oirlo' staat apart vermeld. Uit de parochiekroniek - 1958 6 Mei: Vandaag wordt gestart met de meisjes jeugdbeweging. Ruim 20 meisjes in de leeftijd van 11 - 14 jr. worden ondergebracht in de Jonge Garde. De leidsters hiervan zijn, Toos Willemsen, Gonny Reynders en Nelly Smits. De meisjes in de leeftijd van 14- 17 jr. worden verenigd tot vrije jeugdgroep en staan onder leiding van Henriette Maes en Tony Seykens. 26 Juni. Bij 7 overbrengen van Mgr. Hanssen, te Nijmegen overleden, passeert de lijkwagen met escorte ook Castenray. Bij de kerk wordt even halt gehouden en door 'n groot aantal belangstellende gelovigen gebeden voor z B zielerust. 4 Juli werd B zeer druk bezochte Avondmis opgedragen voor Mgr. Hanssen. 25 Juli. Andermaal B Avondmis, nu voor Mgr. Dr. Fr. Fer on, 14 Juli plotseling overleden. Foto uit het Dagblad voor Noord-Limburg van vrijdag 27 juni 1958. De lijkwagen met het lichaam van mgr. Hanssen maakt een laatste tocht door Noord-Limburg van Nijmegen naar Roermond. Duizenden mensen stonden langs de route. Ook in Castenray was het druk, zoals bijgaande foto laat zien. ticfjting fjeemfcunStg Cenootscfia: Cqstcnrcrp foto werd gem a akt te Castenray.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 12