Ss Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -7- Vandaag, woensdag 2 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zondag 6 maart: Viering voltooiing restauratie kerk. Plechtige H.Mis om 13.30 uur met aansluitend expositie in de Wis. Zaterdag 19 maart: Zegening veldkruis, corpus en bidstoel na de mis van 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur vanaf de kerk. Boerengezegden 9 Hak zuukt zien gepak. (Soort zoekt soort.) Pluk mar 's vaere van 'n hoepelpaerd! (Bij iemand die niets heeft, valt ook niets te halen.) 9 Gekrolde haör, enne gekrolde zien, daor zit d'n düvel driej kieër ien! 9 Óp 'n kroom voor waest mieër as op 'n raechte! 9 Iedere meens ziene zin en iedere waorst ziene pin. (Elk mens heeft recht op zijn eigenaardigheid.) Schenking Jac Vennekens vond tijdens het schoffelen een drietal granaatscherven uit de Tweede Wereldoorlog, die hij onze Stichting cadeau deed. Bedankt Jac! Veldkruis Lollebeekweg Op de hoek van de Steegkamp en de Lollebeekweg is de sloot in de bocht door Cor Hendrix over een lengte van enkele meters dichtgemaakt, nadat eerst een dikwandige pvc-buis met een doorsnee van 30 cm in de sloot gelegd was. De exacte locatie van het te herplaatsen veldkruis is bepaald en binnenkort zal Hay Willemssen zorgen voor een betonnen fundering. Piet Hoeymakers van de Roffert heeft gezorgd voor een stevig profiel, waarin het kruis op 26 maart bevestigd zal worden. In het atelier van de Stichting Kruisen en Kapellen zijn het corpus en het veldkruis onlangs geprepareerd, zodat bevestiging en plaatsing op Paaszaterdag slechts weinig tijd in beslag zullen nemen. Het kruis wordt op die dag door middel van een 'levende kruisweg' om 14.00 uur van de kerk naar de betreffende locatie gebracht. Een groep acteurs heeft spontaan de medewerking toegezegd om de verschillende staties uit te beelden. Het Kerkelijk Zangkoor en een aantal leden van het Dameskoor zingen tijdens de kruisweg het Stabat Mater. Bij elke statie wordt o.l.v. Joop Simons een strofe gezongen over het leed van Maria bij Christus' kruisdood. Het Stabat Mater is een van oorsprong liturgisch gedicht dat reeds uit de Middeleeuwen stamt. Het geheel van de kruisweg, die een afstand van ongeveer 800 meter beslaat, staat onder regie van Piet Kuijpers. Wij danken nu alvast iedereen heel hartelijk voor de medewerking en we hopen op zaterdag 26 maart op veel belangstelling te mogen rekenen. Uit de parochiekroniek 1957 6 Nov. Vandaag is hij klaar gekomen, de weg van Castenray, de Straat". Vele jaren achtereen mocht het raadslid, P.J. Steeghs, de belofte incasseren dat de Straat verhard zou worden, maar gezien de financiële toestand van de gemeente zou men nog weer jaar moeten wacht en,want het wachtwoord is; "bestedingsbeperking". Met dit voor ogen werd er indertijd een vergadering belegd, vnl. voor de bewoners van de Straat, en aan hen werd V voorstel gedaan om geld voor dit project aan de gemeente te lenen. Dank zij hun medewerking en htm gemeenschapsgeest; vandaag de vlag in top, zij t figuurlijk. 20 Nov. Bij de viering v.h.jaarl. St. Caeciliafeest wordt alsnog herdacht, dat dhr. Jan Rambags, verleden jaar 25 jaar lid v.h. Kerkel. Zangkoor is en H. Kuypers toen reeds 40 jaren z'n beste krachten gegeven heeft. Naast de vele mooie woorden van waardering werd ook 'n cadeau aangeboden in de vorm van 'n wandelstok en 'n barometer, n Barometer werd ook aangeboden aan Jan Kuypers, die in 1958 zijn 25 j. lidmaatschap zou herdenken, maar in 1956 naar Horst is vertrokken, maar intusschen ons koor bij tusschenpose blijft steunen, vooral als organist bij meerstemmige muziek Missen. Sttcfjtmg fjecmKunStg t>enootsc()aj: Castcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 7