UITNODIGING Kerkbestuur Castenray Op zondag 6 maart 2005 vieren we in Castenray de voltooiing van de restauratie van de plaatselijke St. Matthiaskerk. Om 13.30 uur zal een plechtige H.Mis geconcelebreerd worden, waarin deken H.Smeets en kapelaan W. van Dijck van het Dekenaat Venray zullen voorgaan. Aansluitend aan de kerkdienst zal door deken Smeets een herinneringsplaquette onthuld en ingezegend worden. Na afloop van deze plechtigheden zet het feest zich voort in gemeenschapshuis De Wis aan de Matthiasstraat in Castenray. Hier wordt u een drankje en een hapje aangeboden en kunt u een overzichtsexpositie van de restauratie bezichtigen. Ook zullen er filmbeelden van de restauratie te zien zijn. We zouden uw aanwezigheid bij voornoemde gebeurtenis zeer op prijs stellen en willen u daarvoor dan ook van harte uitnodigen. Kerkbestuur Parochie H.Matthias Castenray Werkgroep Restauratie Kerkgebouw Castenray Het restauratieproject van onze kerk is al weer een aantal weken geleden afgerond, maar we hebben met de feestelijke afsluiting van het project willen wachten tot na de carnavalsdrukte. Halfvasten leek ons een geschikte dag om met ingetogen uitbundigheid, zoals dat past in de vastentijd, een feestelijk tintje te geven aan de afronding van de restauratie. Als Comité zijn we uiterst tevreden over het verloop van de operatie, zowel bouwkundig als financieel. Onze kerk staat er weer prachtig bij en behoeft de komende decennia normaal gesproken slechts gewoon onderhoud. Sommigen vragen zich misschien af, of het een dergelijke investering wel waard is, gezien de terugloop van de kerkgang. We mogen echter niet vergeten dat onze kerk nog vele malen per jaar goed gevuld is en voor velen dé locatie is voor hun geloofsbeleving. Het gebouw moest maar eens permanent gesloten zijn. Daar moeten we toch niet aan denken! Daarbij komt dat onze kerk een cultuurhistorisch religieus monument is. Het is een prachtige beeldbepaler in ons dorpscentrum, waar we trots op mogen zijn. Met zijn allen hebben we bijgedragen aan de realisering van de restauratie van ónze kerk, een gebouw met zoveel rijke historie. Laten we daarom ook allemaal deelnemen aan de feestelijke kerkdienst en het gezellige samenzijn in De Wis. Een klein dorp moet het hebben van saamhorigheid. Laten we ook a.s. zondag dat wij-gevoel tonen met onze belangstelling en aanwezigheid. We danken u alvast voor uw komst. tkfjtmg fjeemfiunftfg 6tnootscfia: Castenrcrp

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 10