Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Zondag 13 februari: Vergadering Werkgroep Kruisweg bij Jan Strijbos. Aanvang 10.00 uur. Donderdag 24 februari: Vergadering Comité Restauratie Kerk bij Pieter Maes. Aanvang 15.00 uur. Vrijdag 25 februari: Opening Expositie 125 Jaar Peel en Maas in 't Freulekeshuus. 17.00 uur. Maandag 28 februari: Vergadering Lokaal Historisch Platform in De Kemphaan Venray. 20.00 uur. o Woensdag 2 maart: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zondag 6 maart: Viering voltooiing restauratie kerk. Plechtige H.Mis om 13.30 uur met aansluitend Zaterdag 19 maart: Zegening veldkruis, corpus en bidstoel na de mis van 19.00 uur. Zaterdag 26 maart: Herplaatsing veldkruis Lollebeekweg met 'levende kruisweg' om 14.00 uur Boerengezegden Dat is gén héllegenwaerk! (Dat is geen nauwkeurig werk!) Öp de echterste bieën staon. (Fel protesteren.) Ien antiek doën. (Ouderwets zijn.) Hij kumt van Sint Jan en wet nörges van. (Onnozel zijn.) Vreejdagswaer is sondagswaer as 't saoterdags nie verandert! Afronding Herdenkingsproject Razzia's en Deportaties 1944 Nadat eerder al in Maasbree het regionale herdenkingsproject Razzia's en Deportaties 1944 met de Noord- en Midden-Limburgse Stichting geëvalueerd was, werd op maandag 31 januari in Oirlo een afsluitende bijeenkomst gehouden van de Werkgroep Herdenking Deportaties 1944 Gemeente Venray. Behalve de afgevaardigden van de dorpsraden en historische groeperingen uit de zes betrokken dorpen mocht voorzitter Jan Strijbos van de Werkgroep eveneens voorzitter Koos Swinkels, secretaris Twan van Els en penningmeester Eduard Messemaeckers van het Lokaal Historisch Platform Venray welkom heten. De Werkgroep was ingesteld door het Platform en viel als zodanig onder diens verantwoordelijkheid. Met grote belangstelling waren de werkzaamheden en vorderingen steeds gevolgd en Koos Swinkels gaf aan uitermate tevreden te zijn over de inspanningen en resultaten van de Werkgroep. Lovende woorden die ook reeds tijdens een Platformvergadering te horen waren geweest. Het herdenkingsproject werd tot in alle details besproken en geconstateerd werd dat het in totaliteit een geweldige impact gehad heeft. Ruim 1500 mensen woonden de verschillende herdenkingen bij en ook de exposities in de SNS-bank en 't Freulekeshuus in Venray werden goed bezocht. De reacties waren alom zeer positief. Jan Strijbos dankte allen voor de grote betrokkenheid en de prettige samenwerking. Aan het slot van de bijeenkomst bood de Stichting Aid Oeldere aan alle afgevaardigden een collage van de zes monumenten op posterformaat aan en vervolgens gaf voorzitter Jan Strijbos de opdracht van de Werkgroep als zijnde voltooid terug aan het Lokaal Historisch Platform Venray en werd de Werkgroep officieel ontbonden. Op de website www.kerkrazzia.nl is een overzicht te vinden van de herdenkingsplechtigheden. Ook staan hier de door de basisschoolleerlingen beschreven ervaringen van de gedeporteerden te lezen. Van de herdenking in Castenray is een uitgebreid foto-overzicht te bekijken. Het monument op het dorpsplein is aangemeld bij het Nationaal Comité 4 en 5 mei en een beschrijving kunt u binnenkort vinden op de website www.oorlogsmonumenten.nl. Van het monument op het kerkhof is op deze website reeds een vermelding te vinden. expositie in de Wis. vanaf de kerk. ticfjting fjecmfcunStg ©enootscfjaj: tqstcnray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 4