-18- overgedragen na 'n welkoms vers door eenige bruidjes. Biddend en zingend trok men daarna naar de kerk. Langs de weg waren op hooge masten talrijke fakkels aangebracht, die, nu het donker geworden was, 7z feeërieke aanblik bood. Vanzelfsprekend was er verder gesierd met groen, bloemen en vaandels en aan de kerk werd alles in het licht gezet door stralende ster en schijnwerpers. Bij aankomst werd 7 beeld geplaatst op 7z mooi versierde troon. Mgr. Lemmens hield 'n korte toespraak en gaf de zegen met 7 Allerheiligste. Daarna werden in de loop van de nacht en volgende dag diverse oefeningen gehouden. 10 u. Oefeningen voor jongens en meisjes boven 17 jr., 11.30 u. Plechtige Rozenkrans, 12.30 u. Plechtige Nachtmis opgedragen door de Z.E. Past. Na de H. Mis uitstalling v.h. Allerh. ter aanbidding tot 6 u. Voor deze nachtelijke aanbidding was de parochie zooals gebruikelijk verdeeld in diverse buurten. Voor de Erewacht bij het Genadebeeld, gedurende al de tijd dat het in de parochiekerk verbleef, hadden vele parochianen zich te voren aangemeld. In de morgen om 5 u., 7.30 u. en 9 u. leesmissen. Van de voortdurende biechtgelegenheid werd druk gebruik gemaakt. 9.30 u. Oefening voor de vrouwen, van 11-12 u. voor de schoolkinderen, 12 u. Rozenhoedje voor de parochie. 2.30 u. Oefening voor ouden van dagen. 3.15 u. Oefening bestaande in bloemenhulde door de kleuterschool. 4.00 u. kinderzegen van baby A en kleuters. Tijdens de sluitingsplechtigheid werd door de Z.E.H. Past. dank gebracht aan de Paters Montfortanen onder leiding van de Z.E.P. Polman en de toewijding van de parochie aan O.L. Vr. gedaan. Na het Lof plechtige uitgeleide van het Genadebeeld door de parochie tot bij de fam. P. Poels op de weg naar Leunen. Per auto en fiets werd het beeld begeleid tot in de parochie Leunen, alwaar weer eenige bruidjes in A mooi toepasselijk vers afscheid namen van Haar, die in korte tijd alle harten gewonnen had en veel zegen had verspreid. 26 Sept. De Nike-Noodklok, oproep van de bisschop voor de bouw van nieuwe kerken in ons Bisdom, bracht de mooie som op van ruim f 60,-. 13 Oct. Wordt gestart met de Godsdienstcursus voor 18-jarigen. 26 Oct. Eerw. Zust. Maria Gorettie Swinkels uit Oirlo houdt spreekbeurt met lichtbeelden. Alhoewel den entree vrij was, maakte de daarna gehouden collecte alles goed. 22 Nov. KR. O. propaganda avond in 7 patronaat. De nieuwe K.R. O. film werd vertoond en gaf de weinige aanwezigen A mooie en interessante kijk op deze mooie organisatie. De Jonge Boeren zullen daarna in de komende dagen nieuwe leden trachten te winnen. 24 Nov. Bonte Avond, georganiseerd door Jonge Boeren en Boerinnenbond.De hoofdschotel was A loterij, waarvan de netto opbrengst, f167.- als A St. Nicolaas verrassing werd aangeboden aan de Z.E.H. Pastoor, om het te besteden voor aankleeding en gordijnen van het patronaat, A zeer mooie geste 5 Dec. Door schoolkinderen gewapend met vlaggetjes, voorafgegaan door de Ruiterclub, wordt Sinterklaas afgehaald en naar 7patronaat begeleid. Tijdens zijn zitting aldaar werd menig kind geprezen of misprezen. De kinderen vermaakten daarna groot en klein met hunne voordrachten en toneelstukjes. 8 Dec. Op het feest van Maria 7 Onbevlekte Ontvangenis werd 7 namiddags het Mariajaar besloten met A Plechtig Lof en Te Deum. 7 Avonds van dezelfde dag en de daarop volgende Zaterdag - en Zondagavond hield de plaatsel. Ruiterclub Eendracht haar jaarlijkse Fancy-Fair onder den eenigermate misleidende naam "Don Kozakken Feest". Al waren er geen Don Kozakken, stemming was er en veel weldadigheid, waartoe men overigens voortdurend op geraffineerde wijze werd aangezet. De prijzen, door het rad van avontuur verdraaid, waren grootendeels gratis gegeven, zoodat het eindresultaat wel goed moest zijn. Het ronde bedrag van f1000.- werd aan de Z.E.H. Pastoor overhandigd ten bate van de kerk. Geen wonder dus, dat deze Fancy-Fair hier met name en eere vermeld wordt!

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 18