Vandaag, woensdag 5 januari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 17 januari: Lezing LGOG-Venray in zaal 'Het Trefpunt' in verpleeghuis Beukenrode te Venray. Aanvang 19.30 uur. Thema: De Haagse School door Marie-Christien Walraven. Dinsdag 18 januari: Vergadering Regionaal Overleg Heemkundeverenigingen in 'de Locht' te Melderslo. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 26 januari: Evaluatie Deportatieherdenking met de Stichting Noord- en Midden-Limburg in zaal Boszicht, Provincialeweg 2 Maasbree. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 2 februari: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 21 februari: Lezing LGOG-Venray. Thema: Venrayse Schutterijen door Joep Krijnen. Vrijdag 25 februari: Opening expositie in museum 't Freulekeshuus te Venray. Thema: 125 Jaar PEEL EN MAAS. Maandag 28 februari: Vergadering Lokaal Historisch Platform in 'De Kemphaan' te Venray. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden Die knapt van knappeghejd! (Werd gezegd als men zichzelf wijsmaakte knap te zijn.) 0 Ik heb ien miene schieterd gezaete. (Ik heb in mijn rats gezeten.) 'n Vrowwehand en enne pérdstand meuge nie stilstaon. Zien aege leeg zörg make. (Zich zorgen maken om niets.) 'n Zunege vrow is d'n baeste spaarpot. Uit de parochiekroniek Op 15 september 2004 hebben we voor de laatste keer een stukje gepubliceerd uit de parochiekroniek. We zijn hiermee begonnen op 23 oktober 2002 en sindsdien hebt u regelmatig iets uit deze kroniek kunnen lezen. In dit archiefboek wordt door drie parochieherders een uitvoerige beschrijving gegeven van wat zich in de jaren 1927 tot begin1962 in onze parochie heeft voorgedaan. Tevens bevat het boekwerk een aantal historische foto's van de verwoeste kerk en de wederopbouw na de Tweede Wereldoorlog. De schrijvers van de parochiekroniek zijn: rector Kuipers (1927-1932), pastoor Rieter (1941-1953) en pastoor Geurts (1953-1962). Het laatste stukje dat we gepubliceerd hebben, was van 25 augustus 1954 over de benoeming van meester Rutten aan de lagere school in Castenray en de opdracht aan architect Franssen voor het maken van een bestektekening en begroting voor de bouw van een vierde schoollokaal. We hervatten de publicaties op dit punt. In het jaar 1954 dus. 8 Sept. 'n Eerw. P. Montfortaan houdt onder de H.H. Missen 'n preek ter voorbereiding en inleiding op de komst van O.L. Vr.Sterre der Zee in onze parochie. 13 Sept. In 7 patronaat bijeenkomst van de buurtcommissie en afgevaardigden van de verenigingen om de versiering te bespreken die bij het bezoek v.d. Sterre der Zee zal aangebracht worden. De collecte daags tevoren gehouden bracht ongeveer f 150.- op. 19 Sept. Plechtige installatie van de Z.E.H. A.Loonen, als deken van Venray. O.L. Vr.Sterre der Zee: Maandagavond 20 Sept. wordt in processie vanuit de kerk het Genadebeeld afgehaald bij de fam. V.d. Water. Het beeld werd door Mgr. Lemmens aan onze parochie

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 17