-12- ORDE VAN VERDIENSTE 'DE BESTE KNUPPEL 2005' VOOR AGNES-KUYPERS Carnavalsmaandag 7 februari om 20.11 uur zal in Castenray voor de 21e keer de orde van verdienste, 'DE BESTE KNUPPL' worden uitgereikt. De kandidaat hiervoor wordt gekozen door de helpende verenigingen te wete Fanfare "Dorpsklank", de Oudervereniging, SVOC '01, Zij - actief, Ruiterclub "de Eendracht", Dameskoor, Tennisclub OICA, SJWC, en Carnavalsvereniging "De Schanseknuppels". Net als voorgaande jaren was er ook dit jaar weer een unaniem besluit wie de onderscheiding "De beste knuppel 2005' toe moest komen nl. Agnes Kuypers vanwege haar velen verdienste voor de Castenrayse gemeenschap. Voor Agnes begon het bij de jong boerenwaar ze eigenlijk altijd van de party was als er activiteiten waren, ze sloeg er niet snel een over, en zo werd ze al snel gevraagd om in het bestuur plaats te nemen en daar hoefde Agnes ook niet lang over na te denken wat ze er mee aan moest. Daar heeft ze toen zes jaar zitting in gehad, langer was ook niet toegestaan omdat dat een algemene regel is zodat er na zes jaar plaats gemaakt moest worden voor andere personen. Zo is ze al ruim dertig jaar bij het Castenrayse dameskoor waarvan ze de wekelijkse repetitie avond nooit over slaat en dit nog altijd met veel plezier blijft volgen. Eigenlijk was het toch wel stom toevallig hoe dat Agnes aan zingen begon. Want toen Agnes met Geert van de Koster aan het vrijen ging zei Tienus naar een paar weken tegen haar dat ze maar bij het koor moest komen en dat heeft ze toen gedaan. Verder heeft Agnes ook nog acht jaar als voorzitster het Dameskoor gestuurd. En waar ze ook altijd een luisterend oor had voor wat er zich afspeelden, maar ook bij de anderen verenigingen en onder de andere dorpsgenoten. En dan de peuterzaal waar Agnes bijna een en twintig jaar met veel overgave het reilen en zeilen van de peuters heeft behartigd. Samen met de peuters en de andere leidsters iets moois neer zetten maar ook om het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te maken ook voor de ouders, maar vooral om het de kinderen naar de zin te maken en dat bleek ook wel want de tijd die vloog er voorbij. Agnes voelde zich al direct verantwoordelijk om het een en ander naar haar toe te trekken en om wat zaakjes op papier te zetten. Een klein regelement kwam er zodat iedereen wist waar hij zich zo'n beetje aan te houden had. Zo was Agnes ook die algehele leiding op haar nam als er wat veranderd moest worden of als er wat nieuws bij moest komen. Dan was zij het wel die er voor zorgde dat er actie ondernomen werd, of als er het een of het ander besproken moest worden dan werd dit gedaan in overleg met Agnes. En zo waren er nog veel meer dingetjes waar Agnes de touwtjes in de handen nam om het een en ander goed en ordelijk te laten verlopen. Maar ook zeker mag er verteld worden dat hier in Castenray nu nog steeds de enigste plaats in de gemeente Venray is waar de peuterleidsters dit nog geheel op vrijwillige basis doen. Het is eigenlijk onvoorstelbaar dat zoiets in deze moderne tijd van vandaag de dag nog kan. Hier blijkt wel uit dat het daar heel gezellig moet zijn, anders was er al lang het een en ander verandert. Dan is Agnes ruim een jaar samen met 'n paar andere vrouwen in de kerk bezig met het

Castenrays dorpsblad De Schans | 2005 | | pagina 12