A D Automatisering VOF Advies - Computers - Service - Opleidingen Print-ontwerp (CAD) V Uw computers beste vriend in service- en dienstverlening NietlWbij A&D Automatisering Systeem onderhoud en Backup service André Delène Steegs Lollebeekweg 56 5811 AL Castenray Telefoon 0478-571170 Fax 0478-571022 Email asteegs@home.nl Voor meer informatie kijk op http://www.ad-automatisering.nl -16- Dakdekker Eugène Coenen met een laatvlieger. Dat de vlerken van het diertje bestaan uit vlieghuid, is hier goed te zien. Deze vlieghuid zit tussen de vingers, die heel lang zijn en tussen de bovenarmen en de achterpoten en tussen de achterpoten en de staart. Alleen de duimen en de voetjes steken buiten de vlieghuid uit. Foto JS. De grijze grootoorvleermuis komt in ons land vrijwel alleen voor in Limburg en Noord Brabant en dan ook nog slechts weinig in aantal. Men schat dat er nauwelijks 100 in het hele land voorkomen. Op onze kerkzolder heeft men er dan ook slechts sporadisch een of meer gesignaleerd. De gewone grootoorvleermuis wordt ook wel bruine grootoorvleermuis genoemd. Tijdens de winterslaap, die van oktober tot maart/april duurt, vouwen ze hun oren onder hun vleugels. Deze soort komt verspreid in heel Nederland voor, maar nergens in grote aantallen. Op onze kerkzolder werden in enkele jaren hoogstens tussen de 10 en 15 exemplaren geteld. In andere jaren zelfs geen één. Als verblijfplaats hebben ze dan ook geen uitgesproken voorkeur. Ze zijn te vinden op zolders, in spouwmuren, achter vensterluiken, maar ook in holle bomen of nest- en vleermuiskasten. Ze verhuizen vrij vaak. Overwinteren doen ze meestal dichtbij hun zomerverblij fplaats. Zo, u weet nu iets meer over de vleermuizen die in onze kerk huisden en waarvan we hopen dat ze terug komen. Ze zaten vooral in het oude gedeelte boven de gewelven van het priesterkoor. Een foto van de diertjes hangt in het portaal van de kerk. We hopen dat ook u deze uiterst nuttige diertjes voortaan in positieve zin wilt zien, want ze doen werkelijk helemaal geen kwaad. Integendeel. MD

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 16