RESTAURATIE KERKGEBOUW %pr£6estuur Castenray De laatste loodjes Deelden we u vorige week reeds mee dat de restauratie van onze kerk, zoals men dat pleegt te zeggen, op een oor na gevild is, ook nu geldt eigenlijk nog hetzelfde op het moment dat dit stukje geschreven wordt. Telkens denk je dat de restauratie geheel voltooid is en dan worden er toch nog verborgen gebreken ontdekt, die hersteld moeten worden. En het is natuurlijk maar goed dat ze opgemerkt worden, zolang de aannemer nog bezig is. Bij reparatie van de dakgoot van de dagkapel bleek dat het hout van de bakgoot helemaal gerot was. Aan de buitenkant was dit niet te zien en het boeiboord was daar al rood geschilderd. Het hout onder de goot en de binnenzijde van het boeiboord was echter geheel gerot en moest vervangen worden. De deur van de dagkapel bleek aan de onderkant eveneens helemaal rot te zijn door optrekkend vocht. Ze werd uit de scharnieren getild en naar de timmerwerkplaats gebracht. De deuropening is tijdelijk met board afgedicht. Naast de deur van de dagkapel bleek het voegwerk van de muur van het oude priesterkoor erg slecht te zijn. Ook dit moest hersteld worden. Op de daken van de doopkapel en de dagkapel werden de door de ARBO verplicht gestelde veiligheidshaken nog aangebracht. Alle pvc-afvoerpijpen werden grondig gecontroleerd en vrijwel overal vervangen door nieuwe, zinken afvoerpijpen, want juist een gebrekkige afvoer van het hemelwater zorgde voor veel beschadigingen aan het gebouw.. De ramen van de sacristie en de kelder werden allemaal vernieuwd en voorzien van nieuw smeedwerk tegen inbraak. Al met al zijn er nogal wat onvoorziene reparaties verricht, maar hier was bij het opstellen van de begroting al ruimschoots rekening mee gehouden, zodat het meerwerk geen verhoging van de totale restauratiekosten tot gevolg zal hebben. Op de doopkapel worden de veiligheidshaken aangebracht. De bouwlift is al op de vrachtwagen gehesen en een krat met Foto's JS. leien kan er nog wel bij. Overtollige bouwmaterialen, zoals b.v. de bouwlift en kratten met leien werden afgevoerd en rondom werd al het bouwafval bij elkaar geharkt en in een container gedeponeerd. Zakken met piepschuim, dakzeil, houtresten, e.d. werden eveneens afgevoerd. De restauratie nadert overduidelijk haar voltooiing. uw***.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 15