Woensdag 5 januari 2005: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Vrijdag 25 maart 2005 - Goede Vrijdag: Plaatsing en inzegening veldkruis Lollebeekweg. Boerengezegden 9 Gaeve is duk nog lichter as kriëge, want mit dat wa9he kriegt, motte ok nog sjowwe. 9 Waor ieën dieël zat is, dor is alles zat! (Met weinig tevreden, altijd tevreden.) 9 Dor gón d'r zeuve van ien enne krintekoëk! (Daar gaan er dertien van in een dozijn!) 9 Haöltere schaenk mit kroeëtenat! (Haagse bluf: mooie ham met rode wijn.) 9 Dat is toch gén Romse rejs? (Dat is toch niet ver?) Deportatieverhalen De afgelopen weken hebben we een aantal deportatieverhalen gepubliceerd, die geschreven zijn door kinderen van de basisschool. Zij hebben nog in leven zijnde gedeporteerden, of familieleden van gedeporteerden geïnterviewd en het verhaal op papier gezet. Uiteraard zullen er in de verhalen wel eens dingen staan, die niet helemaal zo gegaan zijn, maar het gaat er ons vooral om dat de lezers een beeld krijgen van wat de gedeporteerden hebben moeten doorstaan. We hebben nog een paar verhalen 'op de plank liggen'. Vandaag het verhaal van Sjaan Willemssen. Hij heeft ook nog een dagboek bijgehouden, waaruit vooral de bittere kou, de knagende honger en het intense verlangen naar zijn gezin (met nog heel kleine kinderen) goed tot uitdrukking komen. Op 12 november 1996 kreeg hij als oudste nog in leven zijnde gedeporteerde - Sjaan was toen op een maand na 99 jaar - het eerste exemplaar van het door dr. Fred Cammaert geschreven boek 'Sporen die bleven' uit handen van gouverneur van Voorst tot Voorst aangeboden. Verhaal van Sjaan Willemssen. 2de Wereldoorlog interview met Hay Willemssen over zijn vader Sjaan Willemssen door Maikel en Bram. Toen de oorlog begon, was Sjaan Willemssen 47 er soldaten om de hele groep by elkaar te houden. De soldaten hadden alleen geweren bij zich, een machinegeweer, maar ze schoten niet. Sjaan moest met een groep van Castenray naar Arcen lopen en van Arcen naar Venlo en met de trein naa Duitsland en onderweg kwamen er meer mensen bij uit andere dorpen. Onderweg werd er op de tram geschoten en Sjaan kon ontsnappen. Maar 3 kilometer verder werd hij weer gevonden! Sjaan moest in

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 16