Boerderijwinkel m 4 FIRST Groente Fruit Streekproducten Kerstpakketten, relatiegeschenk met streekproducten. Wij helpen u graag Eigen aardappelen 30 eurocent/kg 0 2? 'I -9- Wat jullie in Castenray georganiseerd hebben, daaruit spreekt betrokkenheid en respect voor wat de gedeporteerden hebben meegemaakt. Geweldig!" Louis Janssen. Oostrum. Alex van Leeuwen overleden Op dinsdag 23 november is in zijn woonplaats Amsterdam in alle rust voor eeuwig ingeslapen de heer Alex van Leeuwen. Alex van Leeuwen verbleef tijdens de oorlog als joodse onderduiker op de boerderij van Toon Strijbos (Lomshof). Op 17 november 1944 werd hij samen met veel andere mannen in Castenray bij een razzia opgepakt en weggevoerd naar Duitsland. Daar moest hij aanvankelijk werken aan de spoorwegen, maar uiteindelijk kwam hij in een Duits klooster terecht, waar hij de deportatietijd relatief gemakkelijk kon doorbrengen, zoals hij mij onlangs vertelde. "Ik heb heel wat ergere dingen meegemaakt. Vrijwel mijn hele familie werd door de Duitsers uitgemoord.", vertrouwde hij mij toe. Op zaterdag 20 november arriveerde hij met enkele familieleden rond 20.00 uur in Castenray om de herdenking mee te maken. Vanwege zijn streng orthodoxe geloof mochten ze pas om 17.30 uur in Amsterdam wegrijden. De heer van Leeuwen maakte de volledige onthullingsceremonie mee en ging daarna nog mee naar het gemeenschapshuis. Vervolgens ging hij met de kinderen van Toon Strijbos mee naar de woning van Jan en Toos van Dijck-Strijbos, waar hij tijdens de oorlog verbleef. Zijn familie was erg blij dat hij de herdenking in Castenray nog had mogen meemaken. Het had blijkbaar zo moeten zijn: Castenray nog eens bezoeken en vervolgens rustig sterven. We hebben zijn familie een condoleancebericht gestuurd met o.a. de mededeling dat zijn naam tot in lengte van jaren op de naamplaat bij het monument vermeld zal blijven en met respect gelezen zal worden. LU Ook voor het onderhoud van uw auto PK KEURINGSSTATION Vfttta Vsmnwwfag 4 Oostram Tel. {047S) 58 5254 R.I.T. Bandenservice, het adres voor Banden Licht Metalen Wielen Onderhoud van uw auto Reparaties aan uw auto APK Keuringen Trekhaken Accu's Remmenservïce Schokbrekers Ooeninasdiden: ma t/m vrii 8.00 - 17.30 Lorbaan 1 Veulen tel. 0478 550653 Openingstijden ma, di, do en vrijdag van 13.00 u. tot 18.00 uur zaterdag van 9.00 uur tot 16.00 uur. S&NOE&BFÏJGIJF itir f

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 9