-8- En de dienst in de kerk die heb ik als oud Castenraynaar als indrukwekkend ervaren,je kan gerust zeggen dat ze in Castenray muzikaal wel iets in huis hebben een goede fanfare en koor dat er zijn mag en dat alles met ook nog een Schotse muzikant erbij, dat was af... Jan, wij vonden het geweldig. Ger Philipsen. Venray. Heel hartelijk dank nog voor die prachtige dag 20-11-2004. De ontvangst door u en alle medewerkers was in één woord grandioos! Ook de kerkdienst was heel bijzonder en de onthulling van het monument was zeer mooi. We hopen dat onze foto's goed gelukt zijn. Al met al zouden wij deze dag niet graag gemist hebben. Ook de koffietafel met broodjes was heel bijzonder en daarvoor iedereen die hier aan meegewerkt hebben: "Heel hartelijk dank!" Daarom ook namens mijn vrouw heel hartelijk dank en wie weet misschien tot ziens! J. Hendriks. Waddinxveen. Nog zeer onder de indruk van de waardige herdenking j.l. zaterdag in Castenray probeer ik enige gedachten onder woorden te brengen. Allereerst mijn onuitsprekelijke dank aan allen, die op enigerlei wijze eraan meegewerkt hebben dit gebeuren mogelijk te maken, met name ook het onthaal, dat ons ten deel viel met zoveel hartelijke gastvrijheid en keurig verzorgde koffietafel etc. Dank aan allen, zeker ook de mensen, die in de weer waren met koffie, thee, broodjes enz. Het bevestigde voor ons het beeld van het gastvrije Limburg. Vervolgens dank voor de zorg en toewijding waarmee de expositie was samengesteld en waarbij zo'n ruime plaats gegeven was aan mijn broer Louis. Het was voor ons hartverwarmend en ik kan mij enigszins indenken, wat een tijd en speurwerk dit alles gekost moet hebben. Alle lof Daarna de kerkelijke viering met o.a. de keurig verzorgde muziek en koorzang zoals wij hier zelden beleven. U bent nog rijk in Limburg Misschien beseft u het zelf niet. En dan als sluitstuk de onthulling van het monument met de bloemenhulde aan alle gedeporteerden, waarbij de "witte" roos voor Louis ons bijzonder heeft getroffen. Samenvattend nogmaals onze grote dank voor dit hele gebeuren, dat wij mochten meemaken en dat samen met de gebeurtenissen in de oorlogsjaren door de hartelijkheid en gastvrijheid voor ons ook behoort tot de sporen, die gebleven zijn en zullen blijven. Castenray, dank Ans en Victor Calon. Rhoon. "Had Wim dit nog eens mee mogen maken. Het was grandioos!" Mevrouw Daniels. Oostrum. "Wat een fantastische herdenking en prima georganiseerd. Het was in één woord geweldig. Heel erg bedankt!" Mevrouw Peeters-Steeghs. Horst. "De dag was geweldig, goed verzorgd, nogmaals bedankt! We zijn zondag nog terug geweest en hebben met hem nog foto's genomen. Ik weet zeker dat het nu compleet is, hij heeft niet vaak verteld erover, maar nu kwam het los! Hoe hij het zaterdag beleefd heeft, weet ik zeker dat het hem goed gedaan heeft en een plek heeft kunnen geven!" Van de dochter van een gedeporteerde, die haar naam liever niet vermeld zag. Ze had ook nog het volgende gedicht bijgevoegd: November 1944, naar Duitsland gedeporteerd. Gevoelens, beelden, zwijgzaam, nu 60 jaar later, 2004 in Castenray geëerd. Gevoelens, herinneringen en dan je naam, de warmte, het onthaal, het monument, geven bij jou pap een plekje dat je nu pas kent.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 8