Vandaag, woensdag 1 dec.: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Liëge as ennen almenak! 9 "Vergisse is meenselek", zaej d'n boer tigge zien vrow, toen hij de maad gekust haaj. 9 Wat nie wet, wat nie dieërt, mar hedde dat ok óp öw aeges geprebieërd? 9 Nów, d'r was anderhalve meens en enne perdskop! (Er waren maar weinig mensen.) 9 As ennen boer nie mér knaojt en enne pestoeër nie mér schojt, vergöt de werreld! Hartverwarmende reacties op herdenking deportaties We hebben de laatste dagen heel veel brieven, telefoontjes en mails gekregen van diverse mensen buiten Castenray, die de herdenking op zaterdag 20 november hebben bijgewoond. Zonder uitzondering is iedereen vol lof over het programma en de organisatie. Het doet ons zeer goed dat ons doel bereikt is: een programma samenstellen, waaruit respect spreekt voor allen die opgepakt en gedeporteerd zijn; gedeporteerden en familieleden met elkaar in contact brengen, zodat ze steun kunnen vinden in eikaars verhalen; het ongedwongen samenzijn en ophalen van herinneringen; eenieder voorzien van informatie over de deportatieperiode en wijzen op de ellende van een oorlog. Castenray heeft zich met deze herdenking op zeer positieve wijze gepresenteerd. Een aantal reacties (passages uit brieven en mails) willen we u niet onthouden. Ik wil vandaag op de verjaardag van onze bevrijding toch even laten horen,dat ik er tegenover mijn Doortje trots op was,hoe CASTENRAY zijn bevrijding heeft gevierd. Het was niet alleen stijlvol, maar ook heel warm, behalve het weer dan. Ik vond het heel erg prettig, dat ik zoveel tijd- en plaatsgenoten, waarvan ik er sommige in geen zestig jaar had gezien, weer terug zag en dat er tijd en plaats was voor een praatje. Ik kreeg het gevoel dat ik er nog altijd bij hoorde. Als tegenprestatie stuur ik in afleveringen mijn oorlogsherinneringen naar het historisch genootschap. Jan, nogmaals heel hartelijk bedankt en ik hoop datje die dank overbrengt aan je medebestuurders, aan kapelaan, kerkbestuur, koor en fanfare en aan alle anonieme medewerkers, met name voor de koffie, de broodjes en het heerlijke gebak. Het was werkelijk af. Toon Vollebergh. Helvoirt. We hebben er allemaal, de familie en de Weysen, van genoten. Het was een goed programma met gelukkig veel tijd voor contacten. Het was prachtig al die mensen terug te zien en het was wel grappig dat al die oude dames en heren voor mijn gevoel nog 60 jaar jonger waren. Castenray besteedt aan die oude contacten veel aandacht en wij waarderen dat bijzonder. Jos Vollebergh. Malden. Even een mailtje naar Castenray,aangaande zaterdag. Jan, ik kan niet anders zeggen als dat jullie het goed voor elkaar hadden. De middag die ons aangeboden is in het gemeenschapshuis was gewoon goed georganiseerd. En daar kwam je echt oude bekenden tegen,niet omdat ze oud waren al waren ze dat intussen wel geworden,zoals klasgenoten van de lagere school die je al meer dan vijftig jaar niet meer gezien had. En dan kun je op zo'n middag een beetje bij kletsen,en herinneringen ophalen over de deportatie. Ook de films over Castenray waren best interessant, daar zag je dingen die ik althans nog nooit gezien had

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 7