G uusje -13- Dankbetuiging Naar aanleiding van de herdenking "60 jaar deportaties november 1944" en het plaatsen van het prachtige monument op ons dorpsplein, willen wij, families van de overleden lotgenoten en de nog in leven zijnde lotgenoten en families iedereen bedanken die op welke manier dan ook heeft meegewerkt aan het doen slagen van deze middag en avond. Met name onze plaatselijke Heemkundegroep, de dorpsraad en de regionale verenigingen hebben middels deze herdenking de verschrikkelijke ellende die een oorlog kan teweegbrengen nog eens aangehaald. En ondanks dit alles leert men schijnbaar nog steeds niet van het verleden en meent men nog op tal van plaatsen oorlog te moeten voeren. Dit bleek ook telkens weer terug te komen in de verschillende toespraken welke tijdens de herdenking gebracht werden. Mooi was ook de ontvangst in gemeenschapshuis "de Wis" waar iedereen een kleine expositie van de oorlog kon bekijken en waar iedereen kon bijpraten onder het genot van een natje en een droogje. En 's avonds was er dan een kerkdienst, die werd ingeluid door een doedelzakspeler, welke ons deed denken aan de bevrijding. Een bedankje is er zeker ook voor kapelaan van Dijk, de beide koren en de weer in opbloei zijnde fanfare, die met enkele mooie muziekstukken menig hart sneller deed kloppen. Tijdens een indrukwekkende toespraak door oud dorpsgenoot en medelotgenoot prof. Jos Vollenberg, zoon van het Hoofd van de school in die tijd, die de beschieting van de deportatietrein aan de lijve heeft ondervonden, kon je een speld horen vallen. Na de kerkdienst en toespraken van Jan Strijbos en Louis Vroemen trokken we met de fanfare voorop, naar het Dorpsplein waar het prachtige monument, met op de achtergrond de Nederlandse, Amerikaanse en Engelse vlag onthuld werd. Na serenades van onze doedelzakspeler en Caro Versteegen, die het nummer "Last Post" ten gehore bracht, werd de plechtigheid afgesloten middels het zingen van het "Cassels Liedje" onder begeleiding van de fanfare. Getuige de enorme belangstelling kunnen we stellen dat deze herdenking zeker de moeite waard is geweest, en willen wij iedereen nogmaals bedanken voor de prachtige middag en avond. Families van de overleden gedeporteerden, en de nog in leven zijde gedeporteerden en families. Willen jullie mij zien, bel dan even. Dankbaar en blij zijn wij anders slaap ik misschien. met de geboorte van onze dochter Alexandra Carmen 19 november 2004 René en Beata Rambags-Litjens Lollebeekweg 56 5611 AL Castenray 0476-516191 Guusje is petekind van: Sandra Litjens en Arno Rambags

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 13