Ut rodsel van ut Casels Kwartet (dieël 2) Werkgroep gezinsviering Ut wördt now pas echt iengewikkeld. Döchte wej dat de CIA de enmgste officiële onderzuuksienstansie was ien Casele, now bliekt ut halve dörp ienaens op onderzuuk te zien uutgegaon. De razende reporter en de naobermeens brenge vanalles op geng. De geheimzinnigheid m'mt toe, mar ok de onduudelikheid. Op dees manier wördt ut dur vur de echte ienformasie-achterhalers nie gemekkelikker op. Bowendien ware wej nog efkes bang dat wej de nationale recherche moste helpe mit eur onderzuuk ien Amsterdam, mar gelukkig ging dat nie dur. Kösse wej os blieve concentriere op os aege onderzuuk. Nie gemekkelik was ut, mar wej kunne toch nog wel mit een paar onthullinge komme: - zeker is dat achter de struuk en paar meense uut ut Casels Kwartet hebbe gezaete; - vast stöt ok dat die meense hieël nauw betrokke zien bej de boerebrulleft; - wat ze dor gedaon hebbe achter de struuk, is nog steeds nie duudelik, dus dor kunne we nog niks ower zegge; - d'n 4e ezel, da's ienmiddels wel duudelik: dat is ieën van die 810 gewist uut ut dörp. Mier specifiek zelfs: ut was dur zeker enne uut ut Casels Kwartet! Op de Roffert zien ze volop bezig mit afleidingsmanoeuvres: urst schrieve ze ien de Schans dat alle bewoeëners van ut Casels Kwartet de gordiene en de rolloeke motte slute en vervolges zette ze prakties alle boerderije volop ien ut licht. Dor is ut 's aoves zó licht, dat ge nie mer kunt zien wat dur nog mier gebeurt ien de buurt. Zó'n afleidingsmanoeuvres zien wel zó durzichtig; dor trapt gen meens mer ien, zelfs genne Caselse. Dus hebbe wej en antal bewoeëners opnejt de doemschroeve angedraejd. Proate hebbe ze nog nie gedaon, mar dat kumt nog wel. Misschien sture wej wel en paar ezels op eur dak: dan gón ze vanzelf balke. Ien ieder geval gón wej dur mit os onderzuuk: misschien hebbe we mit ut verlovingsfieëst wel mier nejs. As ge ut zeker wilt wieëte, dan motte op zondag 14 november beslist nor de Schanseschop komme. Wördt vervolgd De Caselse Ienformasie Achterhalers (CIA) Vorige week meldden we al dat het bijna Sint Maarten is. Tijd voor het Sint Maartensfeest en tijd voor lampionnen. Zijn jullie er in geslaagd een mooie lampion te knutselen? Wij zijn heel benieuwd. Maar natuurlijk mag je ook met een lampion uit de winkel lopen. Wees asjeblieft voorzichtig met kaarsjes, wij willen niet dat iemand zich brandt. Op zaterdag 13 november is er een gezinsviering in de kerk. Deze dienst zal in het teken staan van Sint Maarten. Na de kerkdienst trekken we door Castenray. Bij de familie Hendriks vertellen we het Sint Maartensverhaal. Natuurlijk zal ook het Sint Maartens vuur branden. We hopen jullie er allemaal te zien. O ja, mocht het heeeel slecht weer zijn, veel regen en wind, zal het programma aangepast worden. Tot zaterdag 13 november.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 15