RESTAURATIE KERKGEBOUW erf{6estuur Castenray We mogen zeer positief gestemd zijn over de vorderingen van de restauratie. Afgelopen week werd op het priesterkoor de afschermfolie verwijderd en zijn de steigers gedemonteerd. Ook de bekisting rond het altaar en het tabernakel is weggehaald en vervolgens konden de poetsers aan de slag. Waren eerder reeds alle banken schoongemaakt en de vloer geschrobd, deze klus moest nu weer herhaald worden, omdat de demontage van de steigers met ontzettend veel stof gepaard ging. De poetsploeg verdiend dan ook een extra compliment, want die slaagde erin, om vóór de Allerzielendienst weer alles piekfijn in orde te brengen, waarvoor onze allerhartelijkste dank. De houten offertafel heeft haar diensten gedaan en is weer opgeborgen, omdat ons prachtige, marmeren altaar nu weer gebruikt kan worden. Het steigerwerk op het priesterkoor wordt Demontage van het raam in de sacristie. De raamkozijnen zijn Inmiddels is ook het dak van het oude priesterkoor helemaal voorzien van nieuwe Angers-leien. "Ik heb in mijn leven al veel dakleien vastgepakt en gelegd, maar zelden heb ik zo iets goeds in mijn handen gehad. Dit is echt topkwaliteit", aldus een werknemer van dakdekkersbedrijf Verkoelen uit Beegden. De steigerbouwers hebben de steigers langs het kerkschip aan de kant van de pastorie nu helemaal opgebouwd en daar kunnen ook de oude leien weggehaald worden. Wind en weer dienende zal binnen enkele weken het kerkdak helemaal klaar zijn, zodat het de komende acht decennia een perfecte bescherming zal bieden tegen weersinvloeden. Een zeer hoopvol bericht kregen we van de Provincie Limburg. In een brief van 27 oktober j.l. werd meegedeeld, dat Gedeputeerde Staten op 5 oktober 2004 aan de Provinciale Statencommissie voor Welzijn, Zorg en Cultuur hebben voorgesteld de eerder afgewezen subsidieaanvraag alsnog te honoreren. Op 15 oktober heeft de Commissie dit voorstel besproken en positief ontvangen. Op 12 november a.s. wordt het voorstel besproken in de Provinciale Staten en dan wordt duidelijk, of de Staten bereid zijn hiervoor financiële middelen beschikbaar te stellen. Het advies is in elk geval positief en hopelijk kan ons ingediende bezwaarschrift worden ingetrokken. afgebroken en het altaar komt weer vrij. vervangen door hardhouten exemplaren. Foto's JS.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 16