RESTAURATIE KERKGEBOUW Xerfcjjestuur Castenray Al weer een week voorbij, waarin de restauratiewerkzaamheden goed gevorderd zijn. Binnen in de kerk is al het werk vrijwel gedaan. De wanden aan de kant van de Matthiasstraat zijn met tex bijgewerkt en de beelden zijn na een grondige reinigingsbeurt weer teruggeplaatst op hun console. En passant zijn ook de beelden aan de andere kant van het kerkschip schoongemaakt. De vloeren zijn geschrobd en alle banken staan weer keurig op hun plaats terug. Nadat de gebrandschilderde ramen op het priesterkoor weer teruggeplaatst werden, konden de neggekanten van de ramen (de kanten van de ramen waar gekapt moest worden, om de ramen te kunnen demonteren) door de stukadoor worden bijgewerkt. Ook de beschadigingen aan het stucwerk zijn hersteld. Dit nieuwe stucwerk heeft enkele dagen nodig om te drogen en daarna kan er getext worden. Vervolgens kan het stofscherm van pvc-folie op het priesterkoor verwijderd worden en kunnen ook de steigers gedemonteerd worden. Om de folie stofdicht aan de wand te laten aansluiten, is deze met tape tegen de muren en het gewelf vastgeplakt. Wanneer het verwijderen van deze tape geen beschadigingen aan de wanden met zich meebrengt, is er een goede kans dat het priesterkoor nog vóór de Allerzielendienst weer in zijn geheel gebruikt kan worden. Boven de gewelven van het oude priesterkoor heeft men vrij veel hout van de kapconstructie moeten vernieuwen. Steun- c.q. draagbalken zijn hier en daar verstevigd met metalen trekstangen. Ook deze klus is inmiddels vrijwel geklaard. Op een later tijdstip zal de kapconstructie geïmpregneerd worden tegen houtborende insecten, waarbij rekening gehouden wordt met de nog aanwezige vleermuizen. Van het financiële front kunnen we nog melden dat de Dorpsraad 750,- uit het leefbaarheidbudget heeft toegekend, waarmee het totaal aan inkomsten nu 47.225,- bedraagt. We zijn erg blij met de bijdrage uit de leefbaarheidspot en danken zeer hartelijk voor deze toekenning. Op de Dag van de Ouderen is tijdens een dienst in de Paterskerk een collecte gehouden voor de restauratie van onze kerk. De opbrengst hiervan was ons nog niet bekend bij het indienen van dit Schansbericht, maar we zijn de Venrayse ouderen zeer erkentelijk voor dit initiatief. Het herstelwerk aan de kapconstructie van het priesterkoor is vrijwel klaar. Foto's JS. Dakdekkers bezig met het leggen van nieuwe leien op het historische priesterkoor.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 6