KERKBERICHTEN CIA gift gennen ojjem, rodsel Casels Kwartet blieft. voor taslemray Zaterdag 30-10 19.00 uur: Jrd. Overleden ouders Reijnders-Weijs. Jaardienst Piet Philipsen. Piet Peetersen Mina Peeters Heijligers. Overleden ouders Gerard Vullings en Gertruda Vullings-Dinghs. Toon Dinghs en overleden familie Dinghs-Sanders. <=*sai?' Zondag 31-10 15.00 uur: ALLERZIELENDIENST. Met medewerking van de fanfare en het dames- en herenkoor. Misdienaars: Zaterdag: Chris-Karlijn-Inge-Ilona. Zondag 31-10 om 15.00 uur: Mark en Fons. (Allerzielenviering) Kapelaan van Dijck is bereikbaar onder tel. nr. 581575. Vur vertien daag terug berichtte ik ower en vremd vurval ien ut Casels Kwartet en dat ik de CIA iengeschakeld haaj urn dur achter te komme wat dur an de hand was. Welnow de CIA haldt tot op dit moment eure pamper druuëg. Gen drupke lekt dur weg, zoeëdat ik now allieën mar kan schrieve dat ik nog geen steek verder bin. Wel wördt zich van verschillende kante afgevraogd of dat den bewuste naobermeens genne schaele nammie is. Bej Gerrit Crieëmers stón namelik gen vier mar drie ezels ien de wei, zoeë bewaere ze. Dat mikt de zaak allieën nog mar en stuk gecomplissierder, umdat ik dur wel degelik vier gezien heb. As iederieën ment dat ut dur toch mar drie zien, betaekent dat meugeiik dat dur iemus ien die wei stoont den hieël veul op ennen ezel stalt en as dat waor is, wil dat zegge, dat buute mej nog iemand anders getuuge is gewist van dit buutegewoeëne vurval. Ut zal nie gemekkelik zien te achterhale wie dat is gewist, umdat op hieël veul Casele figure de kwalifikasies stom, aegewies en koppig van toepassing zien. Wette iemand ien ow buurt mit enigszins vergliekbare karaktertrekke en den teves ok nog gruwelik stom uut zien döp kan kieke dan vraog ik ow en briefke te sture onder nummer 007 an De Schans. Ik beloof alle berichte buute de papparazzi te halde. Enne naobermeens Redactieadres: Castelostraat 20a Abonnementen: Campagnestraat 8 fit 5717j9 571890 Inleveren kopij vóór maandag 20.00 uur e-mail: deschanscastenrav@,home.nl nr.44 27 oktober 2004

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 1