Extra bijdrage parochianen bij de gezinsbijdrage Giften van personen en bedrijven buiten Castenray 3635,- Actie tijdens de Bierfeesten 1030,- Verkoop ansichtkaarten en fotoboekjes in de kerk 110,- Subsidie Lokaal Historisch Platform Venray 3000,- Financiële rondgang in Castenray 12.700,- Subsidie Prins Bernhard Cultuurfonds 18.000,- Totaal t/m 06-10-2004 46.475,- De afgebeelde geldmeter is nog iets te optimistisch ingekleurd, zo heeft een nacalculatie uitgewezen. De inkomsten ten bate van de restauratie van onze kerk zien er als volgt uit: Laten we hopen dat we binnenkort weer iets positiefs horen van een van de aangeschreven fondsen. Restauratiewerkzaamheden Er worden nog steeds goede vorderingen gemaakt. Alle ramen aan de Matthiasstraat zijn weer teruggeplaatst en ook de klapraampjes (in een fraaie messing lijst) functioneren weer. Vorige week donderdag heeft Atelier d'Alsace uit Lanaken de drie gebrandschilderde ramen van Charles Eyck en Hans Truijen eveneens weer in de apsis van het priesterkoor gemonteerd en wanneer de raamlijsten bijgewerkt zijn, kunnen de steigers binnen in de kerk gedemonteerd worden. Er wordt naar gestreefd dat dit in elk geval voor Allerheiligen/Allerzielen plaatsvindt. Nu de ramen aan de Matthiasstraat helemaal afgewerkt zijn, is ook de rolsteiger binnen in de kerk afgebroken en kunnen alle banken weer teruggeplaatst worden. Aan de buitenkant zijn langs de Matthiasstraat de leien op het kerkschip gelegd en ook verdere werkzaamheden, zoals bijvoorbeeld metsel-, voeg- en timmerwerk zijn aan die kant van het schip klaar. De deurtjes van de kleine dakkapellen en de boeiboorden zijn geschilderd in de kleur 'ossenbloed', een fraai ogende, rode kleur, die uitstekend past bij een monumentaal gebouw. De drie kunstvolle ramen zijn geheel voorzien van een nieuw loodnet. Daar waar glas gebroken was, heeft men de losse stukken vastgezet met dunne strookjes lood. Het glas is dus niet vervangen, zoals voorheen bij restauraties wel gebeurde. In het begin van deze week is men begonnen met het demonteren van de steigers aan de kant van de Matthiasstraat. Deze worden aan de andere kant van de kerk weer opgebouwd. De steigers rond het historische priesterkoor blijven voorlopig nog staan, omdat aan die kant nog veel moet gebeuren. Boven: De schilder bezig met het opschuren van een deurtje van een dakkapel. Rechts: De gebrandschilderde ramen van Charles Eyck en Hans Truijen worden weer teruggeplaatst. Foto's: JS. O O O oo l

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 5