RESTAURATIE KERKGEBOUW Prins Bernhard f Cultuurfonds aeen euttuurae mm 1 %erf{6estuur Castenray Subsidie Prins Bernhard Cultuurfonds Tot ons grote genoegen kunnen we u meedelen dat het Prins Bernhard Cultuurfonds besloten heeft liefst 18.000,- subsidie toe te kennen voor de restauratie van onze kerk. De uitkering van dit mooie bedrag zal drie maanden na aanvang van de restauratiewerkzaamheden plaatsvinden, hetgeen voor ons betekent dat de subsidie begin december wordt overgemaakt op onze restauratierekening. We hebben bij een aantal landelijke en provinciale fondsen subsidie aangevraagd en het Prins Bernhard Cultuurfonds is het eerste fonds, waarvan we bericht ontvangen hebben. En wel een uiterst positief bericht! Het bedrag is aanmerkelijk hoger uitgevallen dan we verwacht hadden en dit is een geweldige opsteker voor onze dorpsgemeenschap. Het Prins Bernhard Cultuurfonds is het grootste particuliere fonds in Nederland dat zich ten doel stelt cultuur en natuurbehoud in Nederland te bevorderen. Het fonds heeft een activiteitenbudget van 16 miljoen per jaar. Dit geld wordt door middel van subsidies, beurzen, opdrachten en prijzen geïnvesteerd in wetenschap, beeldende kunst, podiumkunst, monumentenzorg en natuurbehoud. We denken daarbij behalve aan de restauratie van onze kunstvolle, gebrandschilderde ramen en het historische priesterkoor bijvoorbeeld ook aan gedeeltelijke bekostiging van uniformen of instrumenten voor onze fanfare. Deze vereniging komt ook jaarlijks bij u langs met Anjerloten. Op deze manier doet de afdeling Limburg mee aan de jaarlijkse Anjeractie. Al sinds 1946 organiseert het Prins Bernhard Cultuurfonds deze actie, waarbij tienduizenden collectanten met collectebussen de straat op gaan, om geld in te zamelen voor het Cultuurfonds. Daarbij gaat eenderde van het opgehaalde geld direct naar de collecterende vereniging. Ook onze fanfare heeft al enkele keren een substantieel bedrag mogen ontvangen van het Prins Bernhard Cultuurfonds. U ziet dat u door de aankoop van Anjerloten dus ook onze fanfare Dorpsklank en nu dus ook de restauratie van onze kerk mede steunt. Door het bedrag van het Prins Bernhard Cultuurfonds is onze geldmeter weer flink gestegen en we naderen de 50.000,-. 0 46.475 100.000

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 4