Aerobics - Aerobics - Aerobics - Aerobics was er nog niets aan de hand. En dan nu, op ëeifmoment dat de restauratie in volle gang is, stuurt men een dergelijk bericht! Zo kan men niet met mensen omgaan. Inmiddels hebben we bezwaar aangetekend bij de provincie en we zullen er alles aan doen, om de afwijzing ongedaan te maken. W erkzaamh eden Ondanks het slechte weer van de afgelopen week zijn er toch weer goede vorderingen gemaakt en liggen de restauratiewerkzaamheden nog steeds prima op schema. Het dak van het middenschip aan de kant van de Matthiasstraat is geheel voorzien van nieuwe Angers-leien. Ook zijn enkele ARBO- voorzieningen getroffen, zoals veiligheidshaken op het dak. De montanten in de ramen zijn waar nodig gerepareerd of ingeboet (voorzien van nieuwe stenen). De oude leien op de steunberen zijn los gekapt. Deze leien waren vast gemetseld, maar de steunberen krijgen nu aan de bovenkant een houten bekleding, waarop nieuwe leien met leihaken worden vastgezet. Op het historische 15e eeuwse priesterkoor is veel rot hout vervangen. Deze werkzaamheden kon men doen, toen het regende. Ook het dak van het priesterkoor is deels vernieuwd, omdat er met name rond de koningsstijl nogal wat houtrot voorkwam. Hallo allemaal, De zomer zit er weer bijna op. De tijd van zonnen, zwemmen, terrassen en vakantie vieren is helaas weer voorbij. Dit betekent wel dat we weer met frisse zin starten met een nieuw aerobicsseizoen. De eerste les zal zijn op woensdag 29 september om 19.00 uur in de Wis (let op, dus 29 september i.p.v. 22 september! Iedereen die vorig seizoen mee heeft gedaan is weer van harte welkom, maar ook andere geïnteresseerden mogen mee komen doen. Ze kunnen zich na 18 september opgeven. Mijn telefoonnummer: 0478-589706 Tot dan Groetjes Marian Werkzaamheden aan het dak van het priesterkoor. Verschillende houten onderdelen zijn vernieuwd, zoals de koningsstijl. Dat is de verticale balk waar alle kapspanten van de koorsluiting in de nok bijeen komen. Op de foto is te zien dat de koningsstijl met een punt boven de koorkap uitsteekt. Over de punt van de koningsstijl en de spits van het dak wordt later een loden muts getrokken. Foto JS. Op het kerkschip liggen aan de kant van de Matthiasstraat weer nieuwe leien en er zijn veiligheidshaken aangebracht. De kleine dakkapellen worden waar nodig voorzien van nieuw hout. Ook komen er nieuwe deurtjes in. Vervolgens wordt het dakje bekleed met nieuwe leien. Foto JS.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 3