Onderhandelingsactiviteiten met de gemeente. Naar aanleiding van het werkbezoek van B en W aan Castenray zijn de ontwikkelingen in ons gemeenschapshuis flink uitgebreid. Maar ook de contacten die er al veel langer waren met de gemeente, over een structurele ondersteuning in het groot onderhoud van het gebouw, waarbij een eerlijke verdeling van gelden, die hiervoor gereserveerd zijn, en verdeelt worden over alle gemeenschapshuizen. Tot voor ongeveer twee weken terug was er niets bespreekbaar hierover en ontvingen wij bot op alle voorstellen. Telkens kregen wij o.a. te horen dat onze voorstellen niet onredelijk waren, maar dat het ontbrak aan geld. Naar aanleiding van de uitkomst van deze gesprekken wilden wij niet meer verder gaan met onderhandelen omdat wij telkens hetzelfde antwoord kregen. Als laatste hebben wij een aantal zeer concrete vragen schriftelijk opgesteld en hierop ook schriftelijk antwoord geëist. Hierop zijn deze vragen en of suggesties voorgelegd aan het college van B en W. Dit heeft geresulteerd in de volgende voorstellen. De gemeente heeft de intentie om het gebouw onder dezelfde voorwaarden over te nemen van de kerk zoals het stichtingsbestuur dit ook zou kunnen. Zodra de gemeente eigenaar is van het gebouw zal er weer een privatisering gaan plaats vinden. Wat inhoud dat het gebouw in goede conditie zal worden opgeleverd aan het stichtingsbestuur. Uitwerking van hoe deze formule er zal gaan uit zien moet nog uitgewerkt worden. Maar de intentie is er om dezelfde constructie toe te passen zoals deze is toegepast in o.a. Heide en op de sportparken. Dit houdt b.v. in dat er afspraken gemaakt gaan worden over het groot onderhoud en dat de kosten van de verzekering van het pand en de onroerendgoedbelasting voor rekening zijn van de gemeente. Wel zal er huur betaald dienen te worden waar natuurlijk nog uitgebreid over gesproken moet worden. Verder hebben wij groen licht gekregen om de bouwactiviteiten verder te gaan ontwikkelen zonder dat hier inhoudelijke afspraken over gemaakt zijn. E.e.a. past goed in het belijdt waar het stichtingsbestuur graag naar toe wil. Wij zullen daarom dan ook alles op alles zetten om hierin een zo gunstig mogelijk resultaat te behalen. Verbouwingsactiviteiten van het gebouw. Ons eerste projectvoorstel had geen draagkracht bij de gemeente. Hun grootste bezwaar was dat het gebouw te kort bij de huidige graven zou komen te liggen. Hierop is op ons verzoek een ambtenaar van de gemeente komen kijken naar wat wel mogelijk is. Dit heeft er in geresulteerd dat er op zijn verzoek een nieuw plan is ontwikkeld, aan de zijkant waar de huidige ingang is. De eerste -22-

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 22