Aan alle inwoners van Castenray. Het is al weer lang geleden dat wij iets hebben laten horen over de bouw - activiteiten van ons gemeenschapshuis. De oorzaak hiervan was dat er weinig concreets te vertellen was. Maar het bestuur met de bouwcommissie heeft niet stil gezeten en hard achter de schermen onderhandeld en door gewerkt. Uitleg voortgang ontwikkelingen. Op drie fronten zijn er grote activiteiten bezig geweest n.l. - Aankoop en of eigendomsoverdracht van het gebouw. - Onderhandelingsactiviteiten met de gemeente over structurele ondersteuning bij groot onderhoud. - Verbouwingsactiviteiten van het gebouw. Aankoop van het gebouw. Zoals jullie allemaal weten is het gebouw eigendom van de kerk. Mede op verzoek van het kerkbestuur is ervoor gekozen om dit eigendomsrecht over te dragen aan het Stichtingsbestuur. Hiervoor is dan ook toestemming verkregen van het bisdom. Er zijn toen contacten gelegd met de notaris. Deze heeft een en ander uitgezocht en de kosten op een rij gezet. Dit alles was niet mis, ondanks dat wij het gebouw konden kopen voor een symbolisch bedrag. Denk hierbij aan o.a.de overdrachtsbelasting en notaris kosten. En ook aan de kosten die het extra in de exploitatie zal gaan geven. Ons werd al snel duidelijk dat wij als stichtingsbestuur hierdoor financieel fors onder druk zouden komen te staan. En dan nog maar niet te denken aan het grote onderhoud wat er aan staat te komen, wat niet uitgesteld kan worden. Er is hard gezocht naar mogelijkheden om deze problemen op te lossen en heeft veel lobbywerk gekost. Instanties zijn aangeschreven en er zijn over en weer veel gesprekken geweest zowel telefonisch als mondeling. Tot voor ongeveer twee weken terug was er geen enkele instantie die ons op enig gebied wilde en of kon ondersteunen. De doorbraak kwam uiteindelijk bij de gemeente zelf. STICHTING JEUGD- EN GEMEENSCHAPSHUIS „De WIS" Matthiasstraat 2 5811 ANCASTENRAY S 0478-571719 Bankrek.: 13.87,93,883 Penn.: B. van Eek Horsterweg 39 5811 AA Castenray g 0478-571187 HM Secr.T, Sommers Past. Verheggenstr. 35 5811 BM Castenray ffi 0478-571806

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 21