Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -12- Donderdag 16 sept.: Vergadering Stichting Deportatie Noord en Midden Limburg te Helden. Aanvang 20.00 uur. Exacte locatie nog niet bekend. Maandag 20 september: Algemene ledenvergadering Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray in het gebouw van de Molukse Gemeenschap Kiriwennopad 1 Venray. Aanvang 19.30 uur. Na de pauze is er een lezing over prof. dr. Jan Poels, verzorgd door drs. Anton Kroft. - Maandag 27 sept.: Vergadering Werkgroep Herdenking Deportaties 1944 Gemeente Venray in het gemeenschapshuis te Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 5 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 21 oktober: Vergadering Comité Restauratie Kerk bij Pieter Maes. Aanvang 15.00 uur. Zaterdag 20 november: Herdenking 60 Jaar Bevrijding en 60 Jaar Deportaties in de H.Mis van 19.00 uur met aansluitend onthulling herdenkingsplaquette voor gedeporteerden en vervolgens samenkomst in het gemeenschapshuis. Boerengezegden Löj, lekker en veul meuge, zien driej dinger die nie deuge! Iemes dur de heg jage. (Iemand erg boos maken.) Wat ziede toch an 't bratse! Wat ben je toch aan het knoeien!) Enne pestoeër duut gén twieë misse vur ieën gaeld. (Voor dubbel werk moetje ook dubbel betalen.) 't Kaartgaeld vunkt! (Het kaartgeld wordt meer.) Uit de parochiekroniek - We schrijven 1954. 23 Mei. Het Bisschoppelijk Mandement 1954 "De katholiek in het openbare leven van deze tijd" wordt huis aan huis ten verkoop aangeboden. 30 Mei.. De jaarlijkse parochiebedevaart naar Tienray kan wegens al te veel regen niet doorgaan maar zal vanwege het Mariajaar zeker op "n andere Zondag doorgaan. 2 Juli. Aan het bevolkingsonderzoek op t.b.c. werd door vrijwel alle parochianen deelgenomen. 13 Juli.Door het par. com. van het Soc. Char. Centrum is voor vandaag 'n uitstapje georganiseerd voor ouden van dagen uit onze parochie. Ongeveer 35 personen namen er aan deel.Het werd %n genoeglijke dag. In Nijmegen bezocht men het Boerencentrum "Ons Erf'. De leider hiervan, dhr. v.d. Steen, gaf N inzicht over het doel van deze inrichting. In Arnhem werd xn langdurig bezoek gebracht aan het Openluchtmuseum, waarna men per boot naar Rhenen ging om vervolgens het Ouwehands Dierenpark aan te doen. 14 Juli. De drie hoogste klassen van het lager onderwijs maakten per trein "n reisje naar Rotterdam en Hoek van Holland. 25 Aug. Het schoolbestuur benoemt, per 1 Sept., L.M. Rutten, Oostrum, als 4e onderwijzer, wegens het daartoe vereiste aantal leerlingen. Architect Ir. J. Franssn te Roermond wordt opdracht gegeven bestektekening en begroting te maken voor 'n 4e schoollokaal. Voorlopig zal men zich behelpen met het kelderlokaal in het patronaat. 'ticfjtmg fjeemRunötg Cenootscficn tastenrcrp Hf!*,

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 12