RESTAURATIE KERKGEBOUW %erï{6estuur Ccistenray Het Lokaal Historisch Platform Venray heeft vorige week maandag besloten een subsidie van 3000,- toe te kennen voor de restauratie van de glas-in-loodramen van onze kerk. Het gaat hier om de drie ramen op het priesterkoor, die gemaakt zijn door de internationaal bekende kunstenaars Charles Eyck en Hans Truijen. Uiteraard zijn we erg blij met deze subsidie en we naderen met dit bedrag de 20.000,-. Het Lokaal Historisch Platform is de koepelorganisatie voor alle stichtingen en verenigingen die zich in onze gemeente bezig houden met cultuurhistorie en behoud van cultureel erfgoed. Het Platform bestaat dit jaar precies vijfjaar en inmiddels zijn er al 26 organisaties bij aangesloten, variërend van o.a. de Venrayse schutterij 't Zandakker, Veldeke, de Hakkespits, museum 't Freulekeshuus, Stichting Kruisen en Kapellen, de Archeologische Werkgroep Venray, enz., tot alle heemkundeclubs van de kerkdorpen. Jaarlijks ontvangt het Platform 13.500,- subsidie van de gemeente en in dat licht bezien is het ons toegekende bedrag van 3000,- erg hoog. Toch waren de reacties vanuit de vergadering zeer positief, toen de voorzitter van het Platform het subsidievoorstel toelichtte. Vervolgens stemden alle leden van het Platform unaniem voor. Namens het Restauratiecomité richtte Jan Strijbos van het Heemkundig Genootschap Castenray een dankwoord tot de vergadering en bood een fotoboekje van de Castenrayse kerk aan. Rest nog te vermelden dat de voorzitter van het Lokaal Historisch Platform Venray, de heer Koos S winkels, direct na de vergadering door burgemeester Waals verrast werd met het Lidmaatschap in de Orde van Oranje-Nassau. Koos Swinkels kreeg deze koninklijke onderscheiding voor zijn jarenlange inzet voor de Venrayse cultuurhistorie en vanaf deze plek feliciteren we de heer Swinkels van ganser harte. De geldmeter nadert inmiddels de tweede 10.000,-. 0 16.400 100.000 In en rond de kerk was het afgelopen week een grote bedrijvigheid. De glas-in-loodramen werden gedemonteerd en afgevoerd naar Atelier Joëlle d'Alsace in Lanaken België. Van enkele ramen werden de montanten gesloopt en de raamopeningen werden met houten beschot afgedicht. De messing brugstaven staan al in de kerk en deze zullen binnenkort de plaats innemen van de geroeste, ijzeren brugstaven. In de kerk zijn de banken aan de kant van de Matthiasstraat verwijderd en de andere rij banken is met folie afgedekt tegen het stof. Vóór de zaterdagmissen zal de folie tijdelijk verwijderd worden, zodat de kerkgangers een zitplaats hebben. De dakleien aan de kant van de Matthiasstraat werden van het middenschip gehaald en het dakbeschot werd afgedekt met folie. Toen het lood van de nok van het priesterkoor verwijderd werd,

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 5