Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -11- Donderdag 16 sept.: Vergadering Stichting Deportatie Noord en Midden Limburg te Helden. Aanvang 20.00 uur. Exacte locatie nog niet bekend. Maandag 20 september: Algemene ledenvergadering Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray in het gebouw van de Molukse Gemeenschap Kiriwennopad 1 Venray. Aanvang 19.30 uur. Na de pauze is er een lezing over prof. dr. Jan Poels, verzorgd door drs. Anton Kroft. Maandag 27 sept.: Vergadering Werkgroep Herdenking Deportaties 1944 Gemeente Venray in het gemeenschapshuis te Oostrum. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 5 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Donderdag 21 oktober: Vergadering Comité Restauratie Kerk bij Pieter Maes. Aanvang 15.00 uur. Zaterdag 20 november: Herdenking 60 Jaar Bevrijding en 60 Jaar Deportaties in de fl.Mis van 19.00 uur met aansluitend onthulling herdenkingsplaquette voor gedeporteerden en vervolgens samenkomst in het gemeenschapshuis. Boerengezegden 't Kumt nie zó naw, 't is genne prikstoël. (Je hoeft niet zo op je woorden te letten.) Alles naovenant en de pispot öp de toffel. (Veel aanschaffen, maar het niet weten te plaatsen.) Wa'che d'r uut schröwt, hoefde d'r nie uut te pisse! 't Lit alzelaeve an de schetse en noeëts an de schetser. (Slecht gereedschap krijgt altijd de schuld i.p.v. eigen onkunde.) Dat is enne schreej nor de toffel, of enne schreej nor bed! (Zei men, wanneer iemand geeuwde.) Lezingen Het lezingenprogramma 2004/2005 van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. ziet er als volgt uit: 20 september: Het leven van prof. dr. Jan Poels - drs. Anton Kroft. 18 oktober: (Kerk-) razzia's - Wim Eibers en Gerard Sonnemans. 15 november: Broeders en Zusters van Liefde en hun stichter Triest - Br. Waldemar Devestal. 20 december: De Franse Tijd aan Maas en Rijn - Mr. Th. Van Rens. 17 januari: De Haagse School - Marie-Christien Walraven. 21 februari: Venrayse Schutterijen - Joep Krijnen. De onderwerpen voor de lezingen van 14 maart en 18 april zijn nog niet bekend. Alle lezingen zijn voor iedereen gratis toegankelijk. Zonder tegenbericht worden de lezingen vanaf 20.00 uur gehouden in zaal 't Trefpunt Beukenrode Venray. Herdenkingsplaquette Vorige week hebben Gerrit Strijbos en Hay Willemssen aan de rand van het dorpsplein de fundering voor het herdenkingsmonumentje voor de gedeporteerden uitgegraven en gestort. Op een later tijdstip zal het zuiltje van Portugese keitjes worden opgemetseld. Gerrit en Hay, hartelijk dank. Schenking Onlangs kregen we een schenking van de familie Cl. van 50,- b.g.v. hun familiedag, waarvoor onze allerhartelijkste dank. We gaan het geld gebruiken voor de bekostiging van het herdenkingsmonument voor de gedeporteerden en voor de herplaatsing van een veldkruis op de hoek van de Lollebeekweg/Steenkamp. Familie CL, zeer bedankt! Editing fjeemfcunStg (Benootsdja: Castenro^ iWtotx r.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 11