t Diepvrieshuis Binnen in de kerk wordt het geheel aan de Maraïiasstraatzijde afgeschermd met een schot. De glas-in- loodramen aan de andere kant van het middenschip hebben eerder reeds een grondige restauratiebeurt ondergaan en hoeven dus niet gedemonteerd te worden. De drie gebrandschilderde ramen aan de achterzijde van het priesterkoor vertonen allerlei gebreken en worden eveneens voor restauratie gedemonteerd. Ook hiervoor dienen in het gebouw steigers te worden geplaatst en het priesterkoor wordt vrijwel geheel met een schot afgedicht. Het fraaie, marmeren altaar is derhalve tijdelijk buiten gebruik, zodat de houten offertafel die reeds eerder een tijdlang gebruikt is, weer een aantal maanden dienst kan doen. In de kerk zal het dus enkele maanden behelpen worden, maar daarna kan onze parochiegemeenschap dan ook beschikken over een prachtig gerestaureerd kerkgebouw, dat er de komende decennia weer volop tegen kan. U zult de komende weken veel bedrijvigheid in en rond de kerk kunnen verwachten. De steigerbouwers gaan binnenkort aan de slag en wellicht nog deze week zullen de splinternieuwe dakleien afgeleverd worden. Dakdekkersbedrijf Verkoelen uit Beegden krijgt een zware klus te verrichten, want zoals u weet, wordt het hele dak van het schip voorzien van nieuwe leien. Overigens zijn bij Pieter Maes nog steeds door de leerlingen van de basisschool beschilderde leien te koop voor 5,- per stuk. En ook de ansichtkaarten en het fotoboekje zijn voor een setprijs van 10,- te verkrijgen. Dit brengt ons meteen op het hoofdstuk financiën. Ruim 100.000,- moeten we door middel van fondswerving, sponsoring, acties en eigen bijdrage bij elkaar zien te halen. Een onmogelijke taak zonder de steun van onze dorpsgemeenschap. Op vrijdag 24 september wordt m.m.v. de fanfare Dorpsklank een financiële rondgang door het dorp gehouden en we hopen dan op uw vrijgevigheid. De onlangs gestarte sponsoractie heeft inmiddels de eerste 5000,- opgebracht, zodat de kop eraf is. We zijn de bedrijven die ons financieel gesteund hebben, uiteraard zeer dankbaar. Na de vakantieperiode laten we weer van ons horen. Wilt u reeds nu een financiële bijdrage leveren voor het behoud van ons monumentale kerkgebouw, dan kan dit door overmaking van uw gift op rekening 12.81.87.573 t.n.v. Parochie H.Matthias Castenray o.v.v. 'Restauratie Kerkgebouw'. Wij danken u allerhartelijkst voor uw bijdrage en wensen u allen een fijne vakantie toe! RoelofsFoodCentre Stores DEURNESEWE6134 YSSELSTEYN TEL: 0478 - 541513 Aanbiedingen geldig van 28 juli t/m 4 augustus OPENINGSTIJDEN Maandag 13.00 - 18.00 uur en van 13.00-18.00 uur Zaterdag 9.00-17.00 uur

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 16