cjM) RESTAURATIE KERKGEBOUW %erfcj?estuur Castenray De deelname van het Comité Restauratie Kerkgebouw Castenray aan de creativiteitsmarkt tijdens de afgelopen Bierfeesten is een groot succes geworden. Het doel, om nog eens extra bekendheid te geven aan de ophanden zijnde restauratie en de verkoop van artikelen ten bate van die restauratie, is meer dan bereikt. Talloze personen bezochten onze stand en de verschillende artikelen gingen vlot van de hand. De vier paaskaarsen, waarop een schriftelijk bod kon worden uitgebracht, brachten in totaal liefst 250,- op. Aan het schatten van het gezamenlijke gewicht van drie paaskaarsen werd volop deelgenomen. De schattingen liepen nogal uiteen van 2 kilo tot zelfs meer dan 35 kilo. Ongeveer 20 personen zaten met een schatting tussen de 9 en 10 kilo dicht in de buurt van het exacte gewicht van 9 kilo en 85 gram. Dit werd met 9 kilo en 45 gram het dichtst benaderd door Annie Strijbos-Ouwerkerk, die de trotse bezitster werd van een mooie paaskaars. Van de fotoboekjes en de ansichtkaarten werd een groot aantal verkocht. Ze werden samen voor een setprijs van 10,- aangeboden. De overige boekjes en kaarten zullen binnenkort nog een aantal keren na een kerkdienst te koop worden aangeboden, om ook degenen die geen bezoek brachten aan de creativiteitsmarkt de gelegenheid te bieden een set te bemachtigen.Het aantal is beperkt en wanneer alles uitverkocht is, worden er geen boekjes en kaarten meer bijgedrukt. Ook de verkoop van de dakleien, zowel beschilderd als onbeschilderd, liep buiten verwachting. Ouders die de door hun kind beschilderde lei voor 5,- alsnog willen kopen, kunnen terecht bij Pieter Maes, waar ook nog onbeschilderde leien voor 2,- te koop zijn. Met elke aankoop steunt u de restauratie van onze kerk. Tijdens de creativiteitsmarkt kregen we van Jac en Truus Hesen tien videobanden voor de verkoop aangeboden. Op de banden, die door een professionele firma vervaardigd zijn, zijn beelden te zien uit de verschillende gemeentes en dorpen in de omtrek. Ook Castenray dus. In een mum van tijd was de helft van de banden verkocht. Er zijn nog vijf exemplaren voor 10,- per stuk te koop bij Pieter Maes. Wie het eerst komt, die het eerst maalt! En Jac en Truus, zeer bedankt voor deze geste. tictjtmg fjeemfcunSi'g tjenootscfiai Castenray De door de basisschoolleerlingen beschilderde leien trokken veel bekijks en werden goed verkocht. -i'r* Wfto. »s'

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 19