Handboogschutterij „De Batavieren "Castenray. Batavierendag 10 juli, leden denk aan de opgave hiervan, voor 5 juli bij Mart Smulders. -12- Derde Orde. 16 Mei. Na het lof werd 'n buitenkerkel. vergadering in 't Patronaat gehouden. De Kerkel. visitator van de Derde Orde, de Z.E.P.Servulus Ridder O.F.M., leidt deze vergadering, die voornamelijk belegd is om tot "n beslissing te komen over het al of niet laten voortbestaan van 'n Derde Orde afd. in de parochie. Aanvankelijk, bij haar oprichting onder de Z.E.H. Past. Verheggen, 9 April 1933, was de Derde Orde de Godsdienstige vereniging in de parochie,maar sinds 'n afdeling van de H. Familie is opgericht voor de mannen en de vrouwen, heeft zij weinig werfkracht meer. Dit blijkt wel hieruit dat 5 Sept. 1943 de laatste maal de Professie werd gedaan. Alvorens n beslissing te nemen, gaf de visitator 'n uiteenzetting over de geest en bedoeling van de Derde Orde. In het daarop volgend overleg en discussie kwam men tot de conclusie dat het lidmaatschap van twee Godsdienstige verenigingen te veel was en de D.O., door gebrek aan nieuwe jongere leden, 'n kwijnend leven zou beschoren blijven. Daarom was men algemeen, op "n enkele uitzondering, voor de opheffing van de D.O. afd. De visitator deelde deze zienswijze ,maar wees de leden erop dat zij zich konden opgeven als "verspreid lid", zodat zij schriftelijk contact konden blijven behouden met de centrale van de D.O. BATA VIERENTOERNOOl De laatste maanden is er weer ons jaarlijks Batavieren toernooi verschoten, hier hebben dertien verenigingen, met 159 schutters aan deelgenomen, wij kunnen terug zien op een geslaagd toernooi. De winnaars van de verschillende klasse zijn, Ere klasse Diana 1 Venray 1383 punten. A klasse Vredelust 1 Deurne 1291 punten. B klasse Diana 2 Venray 1238punten. C klasse Houts Welvaren 3 Helmond 1012 punten. Hoogste Koning Tiny Reniers Kunst en Vriendschap Liessel 239punten. Hoogste schutter R. van Horssen Neerlandia Bakel 237 punten. Hoogste Dame Wendy van Ooi Diana Venray 234 punten. Hoogste Senior 55 Mari Thijssen Diana Venray 237punten. De prijzen van dit toernooi zijn gesponsord door Pieter en Judy, hiervoor onze dank COMFORTABEL GENIETEN cok voor: grasmaaiers fuinsproeiers 1 v/aierpompen irat'orrr.aoiers Wat is er moooier dan heerlijk buiten zitten en genieten van uw tuin? Versleijen heeft voor elke luin passend tuinmeubilair. Kunststof, metaal en uiteraard ook hardhout. De nieuwe .SÊÊSMM collecties zijn binnen. Bezoek onze showroom 1en neem plaats. Costenrayseweg 14 Oirlo j www.verslefien.com tèk 0478 57 19 41 fax: 0478 57 19 95:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 12