RESTAURATIE KERKGEBOUW Kerf(6estuur Castenray a.s. Zondag, 27 juni, worden in Castenray weer de jaarlijkse Bierfeesten gehouden. Het 'Comité Restauratie Kerkgebouw Castenray' zal bij dit evenement vertegenwoordigd zijn in een stand tijdens de creativiteitsmarkt. U kunt zich daar op de hoogte stellen van alle zaken betreffende de komende restauratie. De afgelopen weken hebben we u reeds uitgebreid geïnformeerd over de restauratie, maar mogelijk heeft dit nog vragen bij u opgeroepen. Schroom niet, om hierop een antwoord te krijgen. We zullen u graag verder informeren. Zoals u weet staat onze parochie voor de zware opgave, om ruim 100.000,-- bij elkaar te halen. Dit is een kwart van de restauratiekosten, die in totaal 415.000,-- bedragen. De landelijke en provinciale overheid dragen driekwart bij in de kosten, omdat onze kerk een rijksmonument is. Dit predikaat alleen al geeft aan, hoe belangrijk het wordt gevonden dat dit kerkelijk erfgoed behouden blijft voor de toekomst. Het 15e eeuwse priesterkoor heeft zich al vijf eeuwen lang staande weten te houden en is historisch zeer waardevol. Daarnaast is en blijft ons kerkgebouw het prominente middelpunt van ons dorp en vormt het nog steeds het centrum van het geestelijk leven van onze parochie. Wanneer dit zou wegvallen, zou ook de leefbaarheid in ons dorp een gigantische klap krijgen. En ook al worden de reguliere kerkdiensten tegenwoordig minder bezocht, er zijn nog meer dan genoeg gelegenheden dat de kerk wél vol zit. Ons dorpscafé zit ook niet elk weekend vol, maar dat wil niet zeggen, dat het te missen is. Integendeel. Het is onze dorps- en parochieplicht, om allemaal samen de handen ineen te slaan en naar vermogen bij te dragen, om de noodzakelijke financiële middelen voor de restauratie bij elkaar te krijgen. Een flink deel van kosten hebben we de afgelopen jaren al opgebracht door de extra gezinsbijdrage, maar dit is nog niet toereikend. Laten we met z'n allen ons best doen, om ook het ontbrekende bedrag nog op tafel te krijgen, zodat we de komende decennia verzekerd zijn van een in prima staat verkerende kerk, waar we met recht heel trots op mogen zijn. Tijdens de Bierfeesten bestaat er al gelegenheid financiële steun te verlenen door het kopen van ansichtkaarten en een fotoboekje van onze kerk. Een set van 8 kaarten kost slechts 3,- en het fotoboekje is geprijsd voor 7,50. Daarvoor hebt u 24 historische foto's van onze kerk en van ons dorpscentrum met daarbij een korte tekst. Er is slechts een beperkt aantal van deze boekjes gedrukt en 'op is op'. Wees er dus als de kippen bij Verder zijn er dakleien te koop. Een gelimiteerd aantal is prachtig beschilderd door de Castenrayse basisschoolleerlingen en kost per stuk 5,-. Daarmee haalt u dan ook een kunstvolle, originele daklei van onze kerk in huis. Wilt u liever zelf een lei beschilderen, dan bestaat de mogelijkheid om voor 2,- een onbeschilderde lei te kopen. Of misschien hebt u wel een andere bestemming voor deze leien. Hoe dan ook, met kopen steunt u de restauratie. Slechts een enkeling krijgt de kans, om een originele paaskaars in huis te halen. Wij bieden nu iedereen de gelegenheid. Het kerkbestuur heeft drie paaskaarsen ter beschikking gesteld, waarvan er twee met (schriftelijk) opbod verkocht worden. De derde paaskaars is de hoofdprijs voor degene die

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 12