Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -13- Dinsdag 22 juni: Vergadering van de Stichting Deportatie Noord- en Midden-Limburg. Zondag 27 juni: We verlenen medewerking bij het inrichten en de bemensing van de stand van het Comité Restauratie Kerkgebouw Castenray tijdens de Bierfeesten. Maandag 28 juni: Vergadering van de Werkgroep Herdenking Deportaties 1944 Gemeente Venray in gemeenschapshuis De Gelderkoel te Heide. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 7 juli: Vergadering Heemkundig Genootschap bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Wie pap wil aete, mot de lepel nie vergaete! (Om te kunnen werken, heb je gereedschap nodig.) 9 Zwetse as ennen affekaot. (Veel praten, maar weinig doen.) 9 Dat is net zó brieëd asdat 't lang is en dat is viërkaenteg! 9 Goëd mikt moéd, moéd mikt hoeëgmoëd en hoeëgmoëd is noeëts goëd! 9 Enne kop as enne geslage kwojjen hoond. (Kijken met een angstige, neergeslagen blik.) Rectificatie Vorige week lieten we u de nevenstaande foto zien. Hierop kregen we te horen dat het jammer was, dat de namen niet vermeld waren. Verder nog wat aanvullende informatie: Het is niet een foto van het Kerkelijk Zangkoor, maar van het in 1948 opgerichte Mannenkoor van Castenray. Dirigent was Handrie Kuijpers en eerste voorzitter Piet Philipsen. De foto is gemaakt door pastoor Rieter met een zelfontspanner. De locatie was tussen de kerk, het Patronaat en de pastorie. Het gebouw links is de huidige garage, behorende bij de pastorie. Rechts staat de prachtige, grote kastanjeboom, omgehakt op last van pastoor Litjens, omdat zijn huishoudster Mriejke te weinig rijvaardigheid bezat, om de DAF in de garage te rijden. Het omhakken van de kastanjeboom leverde veel boze gezichten op. De namen zijn als volgt: ticfjting fjeemüunStg ©enootscfjai Castenra? Voorste rij van I. naar r.: Pastoor Rieter (geestelijk adviseur, maker van deze foto), Teng Vollenberg (secretaris/penningmeester), Sjang Kuijpers (Kaos Sjang, tweede dirigent), Piet Philipsen (Vreys Gradus zien Pietje, voorzitter), Handrie Kuijpers (Kaos Handrie, dirigent), Sjang Maes (bestuurslid), Piet Philipsen (Valkenbergs Piet, bestuurslid) Wum Baltussen. Middelste rij: Matthieu Emonts (Woltere Jeu), Jan Geerets, Wiel Jacobs Van de Waters Wiel) Tinus Emonts( Smulders Tinus,alias Wolteren Tinus) Antoon Vollebergh( Toeen van de Maester), Wiel Seykens, Louis Roelofs, Wim Geerets, Lei Philipsen (Valkenbers Piet ziene Lei) Tinus Kuijpers (Kaos Tinus) Jan Duijkers, Theo Geurts (Schodder Tij), Huub van Rhee, Piet Martens, Ben Arts, Sjaak Philipsen (Sjaak van Valkenbergs Piet), Gerrit Rambags. Achterste rij: Jan Rambags, Toon Kuijpers, Teng Keysers, Louis Peeters(Nadus ziene Lot), Toon Keysers, Joost Weijs, Teng Jeuken, Jan Rambags. W\h\ *5!Z i

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 13