-4" Verder een boekje 'Tabaksteelt in eigen tuin' en een aantal pakken Amateurstabakvan de firma P.&W.Bors in Tegelen. Een pak van 250 gram shagtabak kostte toentertijd f 1,- 12 opcenten. Leuk om een keer te exposeren. Nel en Geert, zeer bedankt! Ruimt u ook uw zolder op en komt u zaken van historische waarde tegen, denk dan a.u.b. aan ons genootschap. Wij stellen deze historische artikelen veilig, zodat ze niet verloren gaan voor het nageslacht. Oude (familie)foto's kunnen we altijd gebruiken. Uit de parochiekroniek Op Vrijdag 6 Febr. begint de Missie, die duren zal tot 15 Febr. De Missie wordt gegeven door 2 Paters Passionisten uit Mook. Deze Missie is goed geslaagd. De opkomst was zeer goed. Missionarissen waren Pater Stanislaus en Pater Franciscus. Ook dit jaar is de Paasvigilie Dag of -avond vóór een hoge R.K. feestdag. Waak-/boetedag. JS) gevierd volgens de nieuwe ritus. Ook nu was de deelname goed. De geluidsinstallatie, die niet klaar kon komen voor Kerstmis, is nu in orde gebracht door Jac.van Rhee uit Castenray voor de som van f 450,- Dankzij een milde gever kon het werk voltooid worden en nu kunnen de kinderen alle predikaties goed volgen. Op Zondag 19 April werd door de Dekenale Korenbond een Gregoriusdag gehouden alhier. Om 10 uur was plechtige hoogmis die werd opgedragen door de Voorzitter (H.Rieter past.), geassisteerd door Pastoor Asselbergs en kapelaan Keysers. De gezangen werden uitgevoerd door de leden van alle aangesloten kerkkoren. Na de hoogmis was in het Patronaat nog een vergadering, die echter minder goed was bezocht. Door E.P.Paulus Schmit O.C. werd een lezing gehouden. Wel mooi, maar te hoog voor de zangers. Op Zondag 31 Mei werd de gebruikelijke processie naar Tienray gehouden. Ondanks het regenachtige weer was de deelname weer groot. Op de terugweg kregen we nog flinke regenbuien, (misschien als zichtbaar teken dat we door Maria's voorspraak ook weer veel genaden hadden ontvangen.) Op 28 Juni was de dag van de en 10 kinderen. Op Woensdag 8 Juli werd door Mgr.Lemmens het H.Vormsel toegediend in onze kerk aan 54 kinderen: 22 jongens en 32 meisjes. 12 Aug. 1953 werd Pastoor H.Rieter benoemd te Weert St.Oda met de opdracht een kerk te bouwen van 700-800 zitplaatsen. Tot Pastoor te Castenray werd benoemd de Z.E.Heer A.Geurts, tot dusverre Pastoor lsle H.Communie en de Pl.hernieuwing der doopbeloften door resp. 16 Een foto uit 1948 van het Kerkelijk Zangkoor. Links beneden zit pastoor Rieter.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 4