-20- In't Freulekeshuus zijn tal van schilderwerken van deze veelzijdige kunstenaar te zien. De kunstwerken komen o.a. uit het Bonnefantenmuseum en het Spaans Gouvernement in Maastricht, uit Het Limburgs Museum in Venlo, uit het museum van St. Servatius in Venray en uit verschillende particuliere collecties. Zeer de moeite waard om te bezichtigen! De tentoonstelling duurt van 28 mei tot 3 oktober 2004. De openingstijden in 't Freulekeshuus aan de Eindstraat 8 te Venray zijn op woensdag, zaterdag en zondag, telkens van 14.00 - 17.00 uur. Uit de parochiekroniek In april 2003 zijn we tijdelijk gestopt met berichten uit onze parochiekroniek. Nu we al onze kennis van 't Casels Broek hebben gepubliceerd, vervolgen we met feiten uit de parochiekroniek. 1953. In dit jaar zal feest gevierd worden ter herdenking van het feit, dat 100 jaar geleden de kerkelijke hiërarchie in ons land werd hersteld. Reeds verleden jaar werden voorbereidingen getroffen, om in dit jaar geld bijeen te brengen om aan het Episcopaat aan te bieden, als blijk van hulde en dankbaarheid. In samenwerking met de K.R.O. zal in alle parochies actie gevoerd worden, om geld bijeen te brengen. Wekelijks zou de uitslag bekend gemaakt worden en de parochie die in die week het hoogste bedrag van het bisdom opstuurde, zou een week lang de z.g. Wisselvlag ontvangen en een week lang deze vlag vanaf de kerktoren doen uitwapperen. Ook onze parochie deed mee en de leiding van de actie werd toevertrouwd aan de Heer MJeuken. Op Zondag 4 Jan. werd door de Pastoor aan de parochianen aangekondigd, dat voor dit doel een rondgang gehouden zou worden, terwijl ook aan de verschillende verenigingen werd verzocht een bijdrage te schenken. Resultaat was dat Woensdag 6 Jan. een bedrag van f 852,- kon worden opgestuurd en toen Zaterdag 10 Jan. per radio de uitslag werd bekend gemaakt, bleek dat onze parochie bovenaan stond in ons bisdom, zodat de Wisselvlag van het bisdom Roermond werd Op Zondag 18 Jan. vertrokken van hier 2 autobussen met 92 parochianen naar Hilversum, waar in de studio van de K.R.O. een zangnummer van het gemengd koor werd opgenomen voor de uitzending van 24 Januari. Door het Episcopaat is besloten de bijeengebrachte gelden te besteden voor de uitbouw van de Medische Faculteit aan de R.K.Universiteit. In de nacht van 31 Jan. op 1 Febr. kwam een geweldige storm over ons land, die in Zeeland, West Brabant en de Zuid-Hollandse eilanden een noodtoestand verwekte, omdat op verschillende plaatsen door de geweldige springvloed gaten geslagen werden in de dijken, die de bevolking beschermen moet tegen de zee. Op Zondag 1 Febr. werd de toestand als zeer ernstig beschouwd, doch naarmate de berichten binnen kwamen, bleek weldra dat van een nationale ramp moest gesproken worden. Op 3 Febr. was reeds bekend dat 653 personen het leven hebben verloren, dat duizenden stuks vee zijn verdronken, duizenden hectaren land zijn overstroomd. Overal in den lande werden hulpacties georganiseerd, om het getroffen gebied bij te staan waar mogelijk is. Ook in onze parochie werd weer een rondgang gehouden, welke een bedrag van f 1527,- opbracht, benevens enkele pakjes textiel. 1953. Teng Jeuken met de Kromstaf - Wisselvlag van het bisdom.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 20