Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -6- Woensdag 2 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 't Is gén kunst um groeët te zien, as 't gén moejte kaost! 9 't Is mar kruujerskoffïe! (Het is slechte koffie.) 9 As ge trowt, wert d'r bij öw 'n kar vol kruuskes nér gestoeëte! 9 Zien aege nie laote oonderbowwe. (Zich niet laten kisten.) 9 Vur de laeste meens de zak oophalde. (Tot het einde toe blijven.) Jaaroverzicht 2003 Door omstandigheden wat later dan normaal krijgt u van ons een beknopt overzicht van onze activiteiten in het afgelopen jaar. De samenstelling van het bestuur was als volgt: Voorzitter: Jan Strijbos; secretaris/penningmeester: Henk Dinghs; leden: Koos Kieeven-Duijkers, Toon Kuijpers Hzn., Hay Strijbos, Hay Willemssen. Onze stichting vergaderde 10 keer bij Jan Strijbos. De stichting verkreeg in 2003 haar inkomsten uit giften en subsidies. Zo ontvingen we o.a. van de Rabobank 100,-- en van diverse particulieren in totaal 225,--, waarvoor nogmaals onze hartelijke dank. Het boekjaar 2003 sloot met een nadelig saldo van 60,91. De belangrijkste activiteiten Op 26 maart werd een thema-avond over de Diepeling gehouden in de Wis. Aan de orde kwamen geologische aspecten door Ben Ahlers uit Tienray en de verzameling fossielen en gesteente van Henk Jacobs uit Horst. Er waren 65 bezoekers. Er werd onderhoud gepleegd aan de wandelroute in het Casels Broek Begonnen werd met het aanleggen van een fotoarchief van alle huizen en boerderijen Hoogtepunt in 2003 was de herplaatsing van het H. Hartbeeld bij gelegenheid van het 70 jarig bestaan van onze parochie. Oorspronkelijk komt het beeld uit de St. Michaëlkerk in Hazerswoude. De maker is de Jac Sprenkels uit Hillegersberg. De rekening van het beeld daterend van 24-10-1931 is in ons bezit. Het beeld kostte destijds 750,—. Toen de St. Michaëlkerk in 1977 gesloten werd, behoorde het beeld tot de inventaris die niet verkocht mocht worden. Als zodanig kwam het terecht in het Carmelietenklooster aldaar. Pastoor Peters van Geijsteren, bijhorende tot de Carmelietenorde, heeft het beeld naar Geijsteren gehaald. Omdat er in de kerk van Geijsteren geen blijvende, geschikte plaats gevonden kon worden, heeft het kerkbestuur het beeld aangeboden aan Castenray. De kosten bedroegen 250,-- en werden betaald door de Dorpsraad. De overige met plaatsing gepaard gaande kosten zijn door de Dorpsraad, het Kerkbestuur en ons Genootschap ieder voor een gelijk deel gedragen. Het beeld werd op zaterdag 6 september 2003 na een plechtige H. Mis ter gelegenheid van het 70- jarig parochiefeest ingezegend door kapelaan van Dijck. Ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van onze parochie hebben we een thematentoonstelling gehouden op 6 en 7 september 2003 in de Wis. Tentoongesteld werden foto's, kerkgewaden, bouwtekeningen, bidprentjes, kerkelijke gebruiksartikelen, e.d. Er was veel publieke belangstelling. ticking fjeemRunStg Cenootscfia tastenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 6