-5- de Rietweg bebouwing te laten plaatsvinden. Dit zou doodzonde zijn! Nu vormen de weilanden, waar de pony's van Aloys Kuijpers grazen, samen met de schapenwei, die tegen de Lollebeek aan ligt, een zeer aantrekkelijke en natuurlijke entree tot het gebied. De Rietweg zou eigenlijk een bomenlaan moeten worden als begrenzing van de zuidkant van het dorp, hetgeen komend vanaf Horst eveneens een fraaier dorpsbeeld zou geven. Langs deze toegangsweg tot 't Casels Broek staat nu slechts één boom. Wanneer de natuurontwikkelingsplannen rond de Gortmeule zijn uitgevoerd, ontstaat ook daar een schitterend natuurgebied, dat vrijwel grenst aan 't Casels Broek. Verbindend element is het beekje de Diepe Leng, dat deels door 't Broek stroomt. Het is niet alleen zaak, om het natuurreservaat 'Castenrayse Vennen' te beschermen, maar ook de omliggende gebieden. Het open landschap aan de Horster kant en aan de kant van de Lollebeekweg ter hoogte van het veldkapelletje en verder richting de Lorbaan is agrarisch gebied van zeer hoge landschappelijke waarde en dient zo mogelijk ongeschonden te blijven. Omdat we zo dikwijls door dit landschap lopen, fietsen, of rijden, vinden we het misschien heel gewoon en realiseren we ons nauwelijks met welk een prachtige omgeving ons dorp gezegend is. Hopelijk zullen ook in de toekomst mensen zich blijven inzetten voor het behoud van dit aardse paradijsje zo dicht bij ons dorp. Een waar godsgeschenk! Jan Strijbos -mei 2004. Wij mensen houden van de natuur, maar dat liefde ook in de natuur, zelfs in de plantenwereld, voorkomt, moge blijken uit deze 'vrijende' bomen in 't Casels Broëk. Foto HS. Bronnen: I Foto's: Archief Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Gemeentearchief V enray Gemeentearchief Venlo P.v.d. Munckhof: "De ondergang van een Limburgs natuurreservaat, de Castenrayse Vennen Phlip Bossenbroek: "De Castenrayse Vennen - Van stroomdalveen tot broekbos" Henk Dinghs (HD), Hay Strijbos (HS), Jan Strijbos(JS), allen lid van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Fotoarchief Stichting Heemkundig Genootschap Castenray

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 5