Stichting Heemkundig Genootschap Castenray -4- Woensdag 2 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Interviews Zoals reeds eerder gemeld is, gaan de kinderen van groep 7/8 van de basisschool proberen de verhalen van de in oktober en november 1944 vanuit Castenray gedeporteerde mannen op papier te zetten. Dit gebeurt in het kader van de 60-jarige herdenking van de razzia's en deportaties. Ze trachten een afspraak te maken met nog in leven zijnde gedeporteerden en familie van de overleden gedeporteerden. We hopen, dat u de kinderen te woord zult willen staan en danken u bij voorbaat voor uw medewerking. Een belangrijk stuk lokale oorlogshistorie kan op deze wijze worden vastgelegd. De kinderen vragen we de interviews op de computer uit te werken en deze uit te printen en goed op te slaan. De verhalen zullen, zo mogelijk met foto's, persoonsbewijzen, e.d., op een website geplaatst worden. Deze website wordt in oktober 2004 officieel geopend, maar is reeds nu te bezoeken: www.kerkrazzia.nl Boerengezegden Wat onder de schollek hebbe. (In verwachting zijn.) Liëge, dat 't schoem öp de kleump stöt! 't Stöt geschreve en gedrukt: ge mot öw krabbe waor 't jukt! De waereld is net 'n henneköj, de böweste beschiete de underste! Enne zondag zonder schón himd. Een katholieke feestdag, die als zondag gevierd werd, maar door de week viel.) 't Casels Broek - aflevering 45. Vandaag krijgt u het slotwoord over 't Broek te lezen. Alles wat we van het verleden en het heden van ons prachtige natuurgebied hebben kunnen achterhalen, hebt u in 45 weken kunnen lezen. Wat u niet hebt gezien, zijn de vele mooie kleurenfoto's die we van 't Broek hebben. Mogelijk dat alle artikelen nog eens gebundeld worden in een klein boekwerkje, al weten we niet of hiervoor wel voldoende interesse bestaat. Omdat drukken of kopiëren in kleur erg duur is, moeten we een en ander nog eens rustig bekijken. Een andere mogelijkheid die we willen bekijken, is bij gelegenheid een dialezing over 't Broek. T ot slot Ook vandaag de dag zijn de Castenrayse Vennen een bezoek meer dan waard, ongeacht in welk yaargecij'hcgémed <iooi relatief weinig mensen bezocht wordt, vindt men er nog de rust en de serene stilte, die elk mens in deze jachtige tijd soms nodig heeft. Alleen met je gedachten snuif je de zo typische geur van het gebied op en genietje intens van de weergaloos mooie natuur en het gefluit van de vogels. Het is zaak, om vooral de tijd te nemen, de rijke flora eens van dichterbij te bekijken en helemaal open te staan voor de geweldige gevarieerdheid van de verschillende biotopen. Geschikte schoenen, veel beter nog laarzen, zijn wel een vereiste, vooral in de nattere perioden. ttcfjtmg fjeemftunöig Cenootscfiaj: Castenray De laatste jaren is de dorpsbebouwing iets opgeschoven richting Broek. Dit doet al enigszins afbreuk aan de natuurlijke toegang tot het gebied. Er liggen plannen om op termijn ook aan de zuidkant van

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 4