Notulen Dorpsraadvergadering van 26 april 2004 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet iedereen welkom. Als gevolg van de grote belangstelling wordt besloten om punt 4 (de Diepeling) naar voren te halen. 2. Diepeling We hebben een schijven ontvangen van de klankbordgroep (bestaande uit o.a. de provincie Limburg, gemeente Venray en het Innovatief Platteland, helaas zijn de direct omwonenden van de Diepeling niet gehoord) over de toekomstvisie van de Diepeling. In 2007 zal de herinrichting van het grindgat plaats moeten vinden (gebaseerd op de huidige vergunning)De gemeente Venray geeft de voorkeur aan de natuur terwijl de gemeente Meerlo-Wanssum op kleine schaal recreatie (zoals zeilen en duiken) toe wil staan (aan Castenrayse zijde). Op 11 mei 2004 zal er een informatiebijeenkomst (hier zal dus geen beslissing worden worden) zijn in café 't Pleintje in Tienray. Hier zal een uitnodiging voor geplaatst worden in De Schans. De voorkeur van de omwonenden van de Diepeling die aanwezig zijn, gaat uit naar natuur. De Dorpsraad zal dit standpunt ondersteunen. Het is belangrijk, dat de buurt goed voorbereid op 11 mei voor de dag komt. De heer Maes zal op deze bijeenkomst als woordvoerder van de buurt optreden. De heer Vroemen zal namens de Dorpsraad naar voren treden. Geïnteresseerden kunnen altijd contact opnemen met de werkgroep Diepeling. 3. Notulen openbare Dorpsraad vergadering d.d. 16 februari 2004 Er is een presentatie gehouden door 3 bedrijven voor de internetsite. E.e.a. belooft veel goeds voor de toekomst. 4. Notulen Dorpsraden overleg In geen van de kerkdorpen van de gemeente zullen starterswoningen komen. 5. Ingekomen stukken Projecten gemeente 2004: De Horsterweg en het nog niet vernieuwde fietspad (richting Leunen) zal onder handen worden genomen. Het zal echter een 80 kilometer weg blijven (buiten het dorp). I.v.m. de veiligheid is het gewenst, dat er verlichting langs het fietspad komt. Wellicht dat er ook bushokjes (abri's) bij de bushaltes geplaatst kunnen worden. Voor de bouwvak wordt begonnen aan de werkzaamheden. De riolering in het buitengebied is eind van het jaar aan de beurt. Woningbouw: De verkaveling van de grond zal op korte termijn plaatsvinden. Daarna zal een definitieve inschrijving plaatsvinden. Frietkraam: Er zou op dinsdag en donderdag een (andere) mobiele frietkraam in het dorp komen. De heer Daniels is helaas nog niet waargenomen. Regeling vrijwilligerssubsidie: De Dorpsraad komt in aanmerking voor de eenmalige subsidie van 1.000,00 van de provincie. 6. Rondvraag Er wordt geconstateerd dat er grievende teksten in de tunnel staan. Wellicht dat de gemeente of Rijkswaterstaat de tunnel moet gaan reinigen. De Dorspraad acht één voetbalveld met goal voldoende voor het dorp (bij de Pastoor V erheggenstraat) Nieuwe inwoners van Castenray zullen worden benaderd of deze in De Schans vermeld willen worden. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering 7. 1 O

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 18