Groente Fruit Streekproducten -3- zwemgelegenheid tot bloei tracht te brengen. Naar het zuiden is alles hier nog wildernis: hoog struikgewas, zwaar geboomte, moerasjes en vennetjes, hier en daar een stukje drassig grasland vol orchideeën. In het voorjaar ziet het wit van de anemonen en geel van de sleutelbloemen; men vindt er de mooiste planten van het vochtig elzenbos en het schalt er van de vogelzang. Het is hier goed zwerven langs de half dichtgegroeide weggetjes en men behoeft er in de herfst geen honger of dorst te lijden: bramen en hazelnoten groeien er volop. Het dal heeft een smalle uitloper naar het zuiden, die met een grote bocht door het Schadijkse Broek, ook een zeer bekoorlijk landschap met veel houtranden, eiken en populieren en een watermolen, naar het gehucht Schadijk loopt, dat met zijn oude boerderijen alleraardigst ligt tegen de heuvelachtige dennenbossen. Voor het gehele dal der Lollebeek is een ruilverkaveling in voorbereiding; het is te hopen dat vernieling van dit unieke landschap tijdig voorkomen kan worden en dat men niet de westelijker gelegen cultuur steppen ten zuiden van Veulen tot voorbeeld neemt. De verlegde, verdiepte en gekanaliseerde Lollebeek stroomt tegenwoordig nog voor een deel door en voor een deel langs het natuurgebied 'De Castenrayse Vennen'. In 1969 werd begonnen met de uitvoering van de ruilverkaveling 'Lollebeek' en de ouderen onder ons weten welk een aanslag er toen gepleegd werd op de schitterende natuur van 't Broek. Lorbaan 1 Veulen tel. 0478 550653 Openingstijden ma, di, do en vrijdag van 13.00 u. tot 18.00 uur zaterdag van 9.00 uur tot 16.00 uur. Iedere dag verse asperges

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 3