Vastenactie 2004 Vast iets om te delen Vast om iets te delen STEUN DE VASTENACTIE. p Math Janssen Rijdend Gordijn en Tapijt centum Winkel aan huis Tel: 077-3061168 PASTOOR VERHEGGEN- STRAAT 37 DAGELIJKS VERSE EIEREN -19- Hebben wij niet de plicht onze wereld te delen met de mensen dichtbij en ver weg. Waar halen wij het recht vandaan om te denken dat de hele wereld van ons is. De aarde is immers van allen. Maar nog steeds zijn er mensen die het met minder of met helemaal niets moeten doen. Die niet dat deel kunnen benutten waar zij recht op hebben. Hebben wij niet te veel instelling dat begrippen als Respect voor de medemens, Naastenliefde, Samen delen, Beter milieu, Duurzaamheid en zo kunnen we nog even doorgaan, begrippen zijn die bijzonder waardevol en noodzakelijk zijn, en die een ander maar moet zien te realiseren? De Vastentijd is bij uitstek een periode om nog eens goed na te gaan wat wij kunnen doen voor het realiseren van deze begrippen. Dit kan overal en altijd Wij, de mov-comissie Venray proberen samen met veel parochies en dekenaten in noord Limburg dit gestalte te geven door het onder de aandacht brengen en daadwerkelijk steunen van de problemen van Maya indianen in Guatemala. Een bevolkingsgroep die als geen ander heeft te lijden van onderdrukking, politieke moorden en economische isolatie. Wij kennen allemaal de uitwassen in de vorm van verdwijningen en moorden in Chili en Argentinië. In Guatemala zijn belangrijk meer indianen vermoord dan in deze twee landen samen!. Tot slot de uitnodiging. Wij organiseren een tweede avond over dit belangrijke onderwerp. Hierbij zal onze plaatsgenoot Frank Kronenberg (jawel de broer van Paul) uitgebreid verhalen over het land Guatemala. Frank heeft geruime tijd als ontwikkelingswerker in Guatemala gewerkt en kan als geen ander hierover vertellen en beelden vertonen. De avond wordt gehouden op in Dinsdag 23 maart in Partycentrum de Witte Hoeve Aanvang 20.00 urn Gratis entree en bij binnenkomst wordt u een kopje koffie of thee aangeboden. Keuze aan huis ook s'avonds en in het weekend

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 19