=rf= Knuppels en Knuppelinnekes, De carnaval is wer vorbej, en wat os rest is dat wej terug kunne kieke op en magtig moi fiest. Het verlovingsbal, den optocht en dan de trowerej die nog effe dor een verdwaald slipje in het water dreigde te vallen, mar het is allemol goed gekomme, en uuteindelik zien we toch mit mekaar meuge trouwe. Dit alles was nie mogelik zonder de steun van os boerefamilie, mit un speciaal woordje van dank vur zwets marie die alles moi an elkaar gelult het, en dank an Ozze amtenaar den os ien het onecht het verbonde. En dank an os egge polisievrouw vur het oplosse van dit misterie. De boerefamilie was net enne diesel, ze kwame langsam op gang, mar uiteindelijk ware ze nie mer te stoppen. Dank ok an Ger en Ria Luijkx vur hun gastvrijheid, en vur het rije van de wage, Dank ok an fam. Jeuke vur het beschikbaar stelle van de stal van Nico van Melo. Verder dank an Ben vd. Sterren en an de buurt vur het moje versiere, en an de hiele stroat. En als leste wille wij iederien bedanke die op de reseptie was, um os te felicitiere, of um un moj woordje te spreke, of un liedje te zinge. Dank ok an die mense die en kartje gestuurd hebbe, gillie allemol same, mede onder leiding van ozze vorteffelijke prins en vorst hebbe dit fiest vur os tot iets unvergeteliks gemakt. Als leste wille wej Judie en Pieter van 'De Koster' bedanke, dat wej dor un eike kosse ete, en Piet en Gon Arts vur ut fïlme. Minse hartstikke bedankt ut was Gaaf Boerebruudspaar Beata Rene Rambags. AlaaaaF. 40 RoelofsFoodCentre Aanbied ingen geldig van 11 t/m 17 maart RUIME PARKEER PLAATS OPEN NGST1JDEN Maandag 13.00 -18.00 uur Dinsdag t/m Vrijdag 9.00 -12.00 uur en van 13.00-18.00 uur Zaterdag 9.00 -17.00 uur DEURHESEWEG 134 YSSELSTEYN TEL: 0478 - S41513 f— t Diepvrieshuis

Castenrays dorpsblad De Schans | 2004 | | pagina 17